“Kui kas või üks ID-kaart on murtud, tuleb kõik veaga kaardid sulgeda,” lõpetab Geenius oma artikli ID-kaardi turvaprobleemidest. Samasugustest hüsteerilistest nootidest on kantud kogu digitaalse identiteedi turvatemaatika. “Kui pulk läks katki, siis tuleb kohe kogu trumm minema visata!”
Hull lugu. Aga mis siis ikkagi täpselt juhtub, kui üks ID-kaart murda? Kurjategijad on enamaltjaolt rahateenimise äris ning kui ühe kaardi murdmisesse on investeeritud kümneid tuhandeid eurosid, peaks olema näha võimalus see investeering mitmekordselt tasa teenida. Kuidas?
Esimene hüsteeriline reaktsioon võiks olla midagi sellist: “Nad võtavad siis kogu mu raha ja vara!” Kuid kas ikka võtavad? Esimese filtri seab juba asjaolu, et suure mõjuga tehinguid tuleb ka digitaalsel ajastul siiski minna notari juurde sõlmima. Näiteks oma kinnisvara pärast ei pea sa muretsema ka siis, kui kirjutad PIN-koodid markeriga kaardi peale ning viskad kaardi tänavale. Sama kehtib ettevõtete müügi kohta. Päris kogu raha ja vara niisiis löögi all ei ole.