Proovi tasuta järele: Google’i juturoboti kõige võimekam versioon jõudis Eestisse

Google'i AI-juturobot Bard sai olulise uuenduse.Foto: Shutterstock

Tänasest on kõigile Eestis tasuta kättesaadav Gemini Pro mudeliga AI-juturobot Google Bard. Uuenduse osana saab nüüd eesti keeles ka juturoboti vastuseid kontrollida.

Gemini Pro on Google’i kõige vägevam AI-mudel, mis võeti kasutusele eelmise aasta detsembris. Nüüd on Google kättesaadavust laiendanud ja Gemini Pro võimekusega juturobot Bard on saadaval muuhulgas ka Eestis.

Bard on suur konkurent Micorosfti ja OpenAI juturobotile ChatGPT-le. Oluline vahe on siin selles, et ChatGPT tasuta versioon on piiratud ja seal kasutatakse vanemat ChatGPT 3.5 versiooni ning 4.0 mudeli kasutamise eest küsitakse 20 dollarit kuus. Gemini Pro on aga hetkel kõigile tasuta kättesaadav ja kasutamisel ei ole mingit piirangut.

Osana uuendusest võimaldab Google nüüdsest kasutajatel ka eesti keeles Bardi vastuseid kontrollida. Kui valida Bardis guugeldamise funktsiooni ikooni alt „G“, loeb Bard vastuse ette ja hindab, kas veebis on olemas infot vastuse täiendamiseks. Hinnatavate argumentide puhul avaneb võimalus klõpsata esiletõstetud lausetel, mis aitab uurida otsingumootorist leitud teabe tõesuse või vastuolulisuse kohta.

Google’i väitel teevad uuendused Bardi senisest ligipääsetavamaks, võimekamaks ja mitmekülgsemaks, et aidata kasutajaid erinevate ülesannetega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.