Samsungi ja Apple’i telefonid muutuvad järgmisel aastal oluliselt kiiremaks ja akusäästlikumaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Samsung Galaxy S10+.Fotod: Geenius

Samsung on suutnud teha uued protsessorid 5 nm tehnoloogias, praegu on nende tipptelefonides 7 nm tehnoloogias protsessorid. See on olulisem kui sa arvad, sest just sellest, kui palju rohkem transistoreid suudetakse kokku suruda protsessorisse, oleneb see, kas telefonid muutuvad ka tegelikult kiiremaks ja akusäästlikumaks.

Samsung on teada andnud, et masstootmisesse lähevad need protsessorid 2020. aasta teises kvaratalis. Seal seisab aga firmal ees raske valik, sest teoorias annaks see võimaluse tõsta telefoni võimsust 10% või pikendada akukestvust 20%. Mõlemat korraga ei saa ja ilmselt valib Samsung siin kuldse kesktee, tehes mõlemat natukene paremaks.

Paremaks muutuvad ka ilmselt teiste tootjate telefonid, sest peale Samsungi enda Exynos protsessorite põhinevad ka Qualcommi kiibistikud just Samsungi protsessoritehnoloogial.

Konkurents on protsessoritootmise muutnud niivõrd keeruliseks, et tegelikult ongi alles kolm suurt tegijat: Intel, Samsung ja TSMC. Intel maadleb alles 10 nm tehnoloogiaga ja suudab küll sinna rohkem mahutada tänu mitmekihilisele lahendusele, TSMC on aga juba varem prototüüpinud 5 nm lahenduse, mida on samuti oodata järgmisel aastal, aga eksklusiivselt Apple’i telefonidesse.

Apple’i A-seeria protsessorid põhinevad just nimelt TSMC tehnoloogial, kusjuures TSMC andis teada, et nemad suudavad tänu uuele tehnoloogiale pakkuda 15% kasvu kiiruses, erinevalt Samsungi 10%.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.