Uudis

Tele2 juht: meil pole vaja Netflixilt raha küsida, teenime raha klientidele 4G-d müües

1ep15jul141729.jpg

Tele2 Eesti tegevjuhtArgo Virkebau leiab, et videoteenused on praegu peamine võrguehitust ning mobiilse interneti tarbimist tagant utsitav jõud ja kuna nende võrgus ressurssi on, siis ei näe ta vajadust hakata videoteenuste omanikelt raha küsima, nagu Elisa Eesti juht Sami Seppänen seda teha sooviks.

"Kuna Tele2 on oma võrku palju investeerinud, on meie võrgus palju mahtu ja Netflix ei tekita täna võrgule märkimisväärset koormust," ütles ta."Seega ei näe ma hetkel vajadust, et Netflix peaks mobiilioperaatoritele maksma."

Virkebau sõnul moodutab 80 protsenti andmeside mahust täna videotarbimine, nagu ka Elisa võrgus ning sellest numbrist suure osa moodustab YouTube."Videoteenused on täna peamine interneti nõudlust ja võrguarendust tagant utsitav jõud, sest just videosisu tarbimine tekitab vajaduse aina kiirema interneti järele," rääkis ta."YouTube’ist videosisu tarbimise pealt teenivad operaatorid kliendile internetiteenuse pakkumise kaudu."

Kuna Netflix ei paku vaatamiseks kohalikku sisu japole endale siinsel turul reklaami teinud, siis pole teenus Virkebau sõnul jõudnud veel eestlaste seas suurt populaarsust koguda. Kui see aga peaks juhtuma, siis võiks tema hinnangul hakata tõesti mõtlema sellele, kuidas näiteks Netflix võiks operaatoritele tasuda.

"Kui Netflix hakkab paremat sisu pakkuma ja nende turuosa kasvab sama suureks kui täna USA-s, siis oleks loogiline samm hakata mõtlema operaatorite ja video voogedastusteenuse pakkujate vahelisele koostööle,"märkis Vikerbau.

Telia ei olnudloo avaldamise hetkeks Geeniuse kommentaaripalvelevastanud.

Eileavaldasime loo, kus Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen tõdes, et tema arvates peaksid YouTube ning Netflix Elisale nende 4G-võrgu kasutamise eest maksma. Seppäneni hinnangul on ebaõiglane, et videoteenused teenivad videote vaatamise pealt suurt kasumit, ent ei maksa võrguoperaatoritele võrgu kasutamise eest mitte midagi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.