Sisuturundus

Kuidas alustada endasse investeerimist?

Aasta on märkamatult jõudmas poole peale ning on viimane aeg mõelda sellele, kuhu võiks 2019. aastal investeerida. Mõni aeg tagasi rääkisime sellest, et investeerimine ei pea olema seotud ainult rahaga: investeerida saab ka iseendasse, enda oskuste ja teadmiste arendamisesse ning laiendamisesse.

Iga investeering algab plaanist ehk tuleb välja mõelda, mis on see, mida sa saavutada tahad ja kuidas selleni jõuda. Võttes näiteks eesmärgiks mõne uue keele õppimise, oleks esimene samm sobiva keeleõppe koolituse või õpetaja leidmine, kuid kindlasti tuleb mõelda ka sellele, kuidas keeleõpe enda päevakavasse sobitada ja kui palju pühendumist see vajab.

Lisaks millegi õppimisele tasub kaaluda ka uute kogemuste omandamist. On räägitud, et enda sotsiaalse võrgustiku laiendamine ja uute kogemuste omandamine on täpselt samasugune investeering nagu aktsiate ostmine, kuigi tihti võib hea tuttava olemasolu osutuda kasulikumaks kui 10% tootlusega fondi investeerimine. Uute kogemuste ja tuttavate leidmiseks on vaja enamasti enda mugavustsoonist väljapoole vaadata – kuhugi reisida või mõnel olulisel konverentsil või koolitusel osaleda. Alati tasub mõelda nii: kasulikum on oma plaanidega alustada kohe, mitte neid julguse või rahanappuse pärast edasi lükata. Tänane investeering on homne kasum.

Tihtipeale on kaasatud ka kolmas faktor, mis on oluline komponent, et eesmärkideni jõuda – lisaks sellele, et mahutada enesearendus päevaplaani ja panna paika selge siht, tuleb see mahutada ka eelarvesse. Hoolimata sellest, kas minna õppereisile või palgata keeleõpetaja, algab kõik kapitalist, mida enamikel inimestel kohe käepärast võtta pole.

Just selliste väljaminekute jaoks pakub Bondora laenu kuni 10 000 eurot. Laenu võtmise teeb eriti lihtsaks ja mugavaks see, et vastuse saavad taotlejad enamasti minutiga ning laenu võtmiseks ei pea põhjendama selle kasutamise tagamaid, ei ole vaja käendajat ega tagatist, seega on tegu igati sobiva lahendusega, et enesetäiendusega algust teha.

Soovitame investoritel alati mitu sammu ette mõelda. Lihtsalt trenni tegemine või uue keele õppimine ei tundu väikses perspektiivis sugugi suurte asjadena, kuid oma tervise eest varakult hoolitsemine võib vanaduspõlves mitmekordselt end ära tasuda. Täpselt samamoodi ei või sa kunagi ette kujutada, millised uksed tänu uutele – ja täna õpitud! – oskustele avaneda võivad. Seega: ära lükka tänaseid investeeringuid homse varna. Alusta kohe, ja kui algus on raske, ära karda karda abikätt küsida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.