Töökuulutus

Finnair Business Services otsib kogenud paaripanijat, kes leiaks laiast maailmas üles lennufirma tulevased koostööpartnerid

Finnair Business Services kontorit Tartus juhib Riitta Lankinen.

Finnair otsib oma Tartu harukontorisse hankejuhti, kes aitaks juhtival lennundusettevõttel IT-teenuseid arendada ja toetada digitaalse innovatsioonimeeskonna tööd.

Patrik Etelävuori (Head of Finnair’s digital transformation team) ja Juha Taipalinen (Finnair Vice President, Procurement) selgitasid, mida hankejuht ettevõttes tegema hakkab ja miks peaks kandideerimisele mõtlema kõik, kes armastavad IT-d.

Te otsite enda ridadesse hankejuhti. Mida see töö endast kujutab?

Kandideerimiseks avatud töökoht on Finnairi hankeüksuses (Finnair Corporate Procurement). Meie ülesanne on aidata Finnairi erinevaid osakondi läbirääkimistel ja kokkulepete ning lepingute sõlmimisel välistarnijatega. Meie töö hõlmab väga paljusid tooteid ja valdkondi – lennukikütusest lennukite sisustuseni, pardateenustest siseteenusteni, aga ka info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid. Seepärast otsimegi hankejuhti, kes hakkaks tööle just IT ja IKT vallas.

Osa sellest rollist oleks uute potentsiaalsete ettevõtete leidmine, kes oleks meile parimad partnerid. Hankejuht ongi inimene, kes orienteeruks IT-valdkonna turul, et leida uusi potentsiaalseid tarnijaid.

Milliseid projekte peaks uus inimene juhtima hakkama?

Patrik Etelävuori, Head of Finnair’s digital transformation team

Hankejuht hakkab tööle kahes peamises valdkonnas. Üheks osaks on tarkvarafirmadega uute lepingute sõlmimine ja lepingute haldamine erinevate toodete osas, mida Finnair kavatseb tulevikus kasutada. Peamiselt ettevõttesisesed korporatiivsed süsteemid, aga ka mõned lennundusega seotud spetsiifilised süsteemid.

Teiseks suureks teemaks on olemasolevad ja juba käimas olevad IT-teenustega seotud lepingud ning projektid, näiteks IT-alane nõustamine.

Finnairi Digital Transformation Team ehk digitaalse muutuse meeskond on uue hankejuhi üheks peamiseks sidusrühmaks, mille tulemusena teevad hankejuht ja digitaalse muutuse meeskond pidevalt tihedat koostööd.

Mis on digitaalse muutuse meeskond ja kuidas hankeosakond nendega koostööd teeb?

Põhimõtteliselt püüab Digital Transformation Team luua sujuvaid süsteeme nii meie klientidele kui ka töötajatele. Me loome eesmärgipõhiseid lahendusi, kuna meie visiooniks on olla parim intelligentne reisikeskkond (Best Intelligent Travel Ecosystem). Lahendused, millega me praegu töötame, on peamiselt tehisintellekti, automatiseerimise, masinõppe, virtuaalreaalsuse ja spetsialiseeritud tarkvara valdkonnas.

Näiteks töötame praegu suhtlusroboti kallal. See AI-l põhinev tarkvara hakkab andma vastuseid meie töötajate personalialastele küsimustele 24/7, 365 päeva aastas, parendades seega töötajate rahulolu.

Samuti oleme kasutanud masinõpet, et ennustada lennuhäireid ilmastikutingimuste alusel, mis avaldab otsest mõju nii meie töötajatele kui ka klientidele. Selline ennustus aitab meil mõista, mil tuleb lennud edasi lükata või tühistada, mis omakorda muudab töötajate töökorralduse stabiilsemaks ning klientide reisikogemuse meeldivamaks.

Hankejuht ja hangete meeskond aitavadki meil leida neid õigeid ettevõtteid, kelle abil seda kõike teha. Kui leping tehtud, peavad nad käsitlema lepinguid ja kokkuleppeid ettevõttesiseselt ning aitavad seeläbi kaasa süsteemide integreerimisele.

Innovatsiooni ökosüsteemi loomiseks Finnairis peame töötama ka koos paljude väiksemate partneritega, näiteks idufirmadega. Otsime lahendusi, mis aitavad meil parendada oma töötajate rahulolu ja klientide kogemusi, parandada tegevuste tõhusust ning tõsta tootlikkust ja jätkusuutlikkust, et saaksime efektiivselt toimida.

Selleks vajab Digital Transformation Team hankeüksuselt rohkelt tuge. Näiteks eelmisel aastal, kui käisime maailma ühel juhtival IT-üritusel Slush, uurisime seal, kuidas võimaldavad AI ja visuaalsed andmed tulevikus meil andmestiku põhiseid otsuseid teha. Selle demo on loonud andekas Soome idufirma ja projekt on suurepärane näide sellest, kuidas hankemeeskond ja meie digitaalse muutuse meeskond saavad üksteist toetada.

Milliseid oskusi te uuelt töötajalt ootate?

Hankejuht peab omama töökogemust hangete läbiviimisel ja lepingute sõlmimisel, ta peab mõistma erinevaid lepingu tüüpe ja tal peavad olema märkimisväärsed läbirääkimisoskused. Oluline on ka vähemalt põhiteadmised.

Juha Taipalinen, Finnair Vice President, Procurement

IT-süsteemidest: mitte põhjalikul tehnilisel tasandil, vaid pigem teadmisi sellest, kuidas suured rahvusvahelised korporatsioonid töötavad ja kuidas on nende IT-süsteemid loodud.

See positsioon on avatud teie Tartu kontoris. Kas lubate ka inimestel kodust töötada?

Jah, meil on teatud paindlikkus. Kui sulle on määratud projekt, siis ei ole oluline, kas sa töötad kodust või kontorist, kuid loomulikult on kolleegid kontoris ja see jääb su töö peamiseks asukohaks.

Miks peaks keegi mõtlema Finnairi hankejuhiks hakkamisele?

Võimalus töötada globaalses keskkonnas ja ülemaailmse tarnijabaasiga rahvusvahelises ettevõttes ning lennunduses on väga huvitav ja dünaamiline töö. IT mängib lennunduse tulevikus väga tähtsat rolli, mistõttu digitaliseerimine mõjutab kõiki meie ärisegmente.

Millega veel tegeletakse Finnairi Tartu kontoris?

Tartus sai tegevus alguse 2001. aastal, pakkudes algselt reisibüroo Estravelile teenuseid. Mõne aja möödudes liikus tegevus Finnairi juhtimise alla, misjärel asus ettevõte sealset tegevust laiendama. Täna tegeleb Finnair Business Services suure osaga emaettevõtte finants-, analüütika-, äri- ning arendustegevusest.

Üle 160 Tartu kontori töötaja vedada on suur osa Finnairi raamatupidamisest ja finantsaruandlusest, analüütikast, klienditoest, personaliga seonduvatest töölõikudest, aga ka lennukipargi tehnilise hoolduse dokumentatsiooni korrashoiust.

Finnair Business Services on laiendamas oma tegevust digitaalset kompetentsi nõudvates valdkondades. Üks hiljuti alustanud meeskond on Digital Content Management Team, mis loob sisu Soome ühe suurima e-poe Finnair.com jaoks, aga ka ettevõtte digitaalse kommunikatsiooni, näiteks sotsiaalmeedia turunduskampaaniate tarbeks. Nüüd on avatud kandideerimine hankejuhi kohale, mis samuti tugevdaks meie kompetentse IT-teenuste valdkonnas.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.