Outfunneli asutaja Andrus Purde: me teeme oma igavat, aga olulist asja paremini kui keegi teine

Foto: Outfunnelis käib tõsine töö ja nali käsikäes

Tehnoloogiafirmal Outfunnel on tulevikuks suured plaanid ja seepärast otsib nende arendustiim endaga liituma uusi arendajaid. Tööd pakutakse kokku neljale-viiele uuele tiimiliikmele. Outfunneli asutaja Andrus Purde räägib lähemalt sellest, millega ettevõttes tegeletakse, millised on Outfunneli arendajate suurimad väljakutsed ja mida võib tuua tulevik.

Mis on Outfunneli missioon?

On öeldud, et Outfunnel on Eesti kõige süsteemsem idufirma ja seda me ka oleme. Me teeme ühte hästi igavat, aga olulist asja, milleks on müügi- ja turundusandmete ja tööriistade ühendamine. Kui enamasti on firmades tavaks, et müük ja turundus kasutavad eri tööriistu, mis omavahel kuidagi ei ühildu, siis meie eesmärk on teha nii, et mõlema osakonna andmed hakkaksid omavahel sidusalt jooksma. Nii saavad kaks osakonda teha tihedalt koostööd ilma, et kaotaksid aega andmete kooskõlastamisele.

Meie teenused on mõeldud eelkõige väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Eestis tegutsevatest ettevõtetest on meie kliendid näiteks Bolt Food ja Roofit.solar. Töötame peamiselt rahvusvaheliste klientidega, kellest üks kolmandik on Euroopast, teine kolmandik USA-st ja kolmas mujalt maailmast. 

Keda te enda meeskonda otsite?

Tehnoloogiafirmasid on tohutult palju ja igaüks on veidi isemoodi. See ei tähenda, et üks oleks teisest parem, vaid lihtsalt, et igaüks teeb asju omamoodi. Meile meeldiks leida üles need inimesed, kellele meeldib just see, kuidas meie asju teeme.

See, mida me Outfunnelis teeme, on unikaalne ja seepärast ei saa meie arendustiim jääda lootma valmis lahendustele ja palju tuleb ise leiutada. Ei ole olemas ühtegi õppekava või eriala, mille sisuks on täpselt see, mida meie teeme ja seepärast on esimene asi, mida me kandidaadi puhul hindame tema võime ja tahe töö käigus õppida.

Töö Outfunnelis tähendab arendajale päris keerukaid, aga põnevaid väljakutseid. Me ei tee lihtsalt rakendust, milles tuleb vahel andmeid muuta, vaid üritame omavahel kokku sobitada väga palju erinevaid andmeid eri süsteemides ja eri tingimustel. Meie ülesandeks on hoida erineva struktuuriga andmed omavahel sünkroonis ja see on arendajatele paras pähkel.

Meiega liituda soovivatel arendajatel võiks olla mingi kogemus Node.js-iga, aga kõige olulisem on tunda tarkvaraarenduse mustreid ning suuta leida õigeid abstraktsioone.

Outfunneli meeskond väljasõidul.

Kuidas kulgeb teie kontorielu?

Enamik inimesi käib suurema osa ajast kontoris kohal, sest meil on ühine missioon, meile meeldib oma tööd teha, info liigub kontoris kiiremini ning koos lõunal käies saab mõtteid vahetada. Nalja saab ka. Vajadusel saab muidugi ka kodust tööd teha.

Kontor asub meil Kalamajas, aga tulevikus plaanime avada ka ühe pisikese rakukese Portugalis, et sealseid arendajaid palgata – või lasta Tallinna kontori inimestel vahelduseks soojale maale tööle minna.

Kuidas on lood ühiste ettevõtmiste ja muidu toreda ajaveetmisega?

Suur osa meie tööst on koos õppimine ja arenemine. Meil on iga kahe nädala tagant töötoad, kus jagatakse uusi oskuseid, nippe ja teadmisi, mis võivad kõigile kasuks tulla. Samuti on meil traditsioon korraldada regulaarselt häkatone, et saaks vahel kontorist välja teise keskkonda, kus vahel lendavad ideed isegi paremini. Selleks sõidame kaheks päevaks mõnda ilusasse kohta, rendime maja ja ehitame seal nullist midagi täiesti uut. Arendajad arendavad, turundajad turundavad ja lõpuks valmib tiimiga terviklik asi. Õhtul saab siis hea tujuga kõik koos sauna minna või erinevaid mänge mängida. 

Sageli luuakse häkatonil midagi täiesti uut.

Muidugi on meil oma suvepäevad ja jõuluüritused, aga seal me tööd ei tee. Siis toimuvad ühised mängud, viktoriinid ja võistlused.

Eriolukorra ajal, kui koos midagi teha ei saanud, kutsusime Zoomi vahendusel esinema erinevaid stand-up koomikuid. Samuti toimub meil vahel ürituste sari Outfunnel Talks, mille käigus kutsume inimesi rääkima igasugustest olulistest asjadest. Meil on rääkimas käinud näiteks Peep Vain ja Sten Tamkivi, kes on ühtlasi ka meie investorid.

Nalja peab saama.

Mida põnevat on tulevikus Outfunnelilt oodata?

Meie praegune ärisuund tõusis fookusesse selle aasta alguses. Nägime, et ettevõtete jaoks on tegemist olulise ja vägagi nõutud lahendusega ja seepärast on meil vaja suuremat meeskonda, et nõudlusele vastu tulla.

Kui rääkida lähitulevikust, siis hiljemalt nelja kuu pärast saab meie viieliikmelisest arendustiimist kümneliikmeline tiim. Praegu on meil ainult üks arendustiim, aga tulevikus on meil kindlasti vaja kahte ja kui kõik hästi läheb, on meil järgmise aasta lõpuks kokku 15 arendajat. Meil on positsiooni mõttes alati võimalik edasi liikuda, mis tähendab, et kui meie arendustiim kasvab, siis saavad selle liikmed hakata kas spetsialiseeruma või võtma üle juhifunktsioone.

Arenduse poolelt on üks põnevam idee, millega me juba mõnda aega mängime, andmete kahesuunaline sync’imine. See võib kõlada kuivalt, aga see on arendajale väga põnev väljakutse. Kui meil on praegu igapäevases töös käsil keerulised probleemid, siis see on veel kordades keerulisem ja pole palju ettevõtteid, kes sellega edukalt hakkama saaks. 

Muuhulgas on meil plaanis teenust laiendada nii, et hakkame müügi- ja turundusandmete ühendamisele lisaks nende andmete pealt järeldusi tegema. Meil on terviklik ülevaade kõikidest andmetest ja need andmed võiks ju midagi rääkida. Me näeme, mis töötab ja mis ei tööta, millised praktikad viivad müügini ja millised ei vii ja selle põhjal saaksid algoritmid ettevõtetele nõu anda.

Andmete ühendamisega tegelevaid firmasid on maailmas palju, aga meie töö on väga spetsiifiline ja me teeme seda paremini kui ükski teine firma. Oma klientide jaoks oleme me juba maailma-liider, aga noore firmana on meie eesmärgiks koguda omas nišis laiemat tuntust juurde. 

Tööpakkumise ja kandideerimise kohta leiad rohkem infot siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.