Androidiga telefonidest leiti tarkvara, mis saatis SMSidest koopia Hiinasse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
blu.jpg

Uus avastus näitab, et osadesodavamatesAndroid operatsioonisüsteemiga nutitelefonideson tarkvara, mis saadab iga 72 tunni tagant kasutaja tekstisõnumitest koopiaHiinas asuvasse serverisse.

Firma Shanghai Adups Technology sõnul on nende rakendus paigaldatud isegi ligi 700 miljonisse odavamasse Androidiga telefoni, seejuures teeb firma alltöövõtjana koostööd selliste nimekate firmadega nagu Huawei ja ZTE. Huawei esindaja kommenteeris Geeniusele, et pole firmaga koostööd teinud. Siiski pole täpselt teada, millistes seadmetes täpselt salaja sõnumeid saatev tarkvara on.

Küberturvalisusega tegelev ettevõtte avastas Hiinasse sõnumite saatmise USA nutitelefonidetootja Blu Products seadmetest. "Blu Products on leidnud ja eemaldanud oma seadmetelt turvaprobleemi, mis oli põhjustatud kolmanda tootja rakendusest. See kogus ilma loata isiklikku informatsiooni, nagu tekstisõnumid, kontakteja kalendrisissekandeid," ütles firma oma teates.

Rakenduse tootjaAdups esindaja kommenteerisNew York Timesile, et nende tarkvara ei olnud mõeldud Ameerika turule."Juunis 2016 laeti osadele Blu seadmetele operatsioonisüsteem, mis sisaldas /…/ funktsiooni rämpssõnumite ja rämpskõnede tõkestamiseks," selgitas firma The Vergeuudisteportaalile, miks selline funktsionaalsus üldse tehti. Peale Blu teavitust on Adups säärase funktsionaalsuse nende seadmetel keelanud. Samuti ütleb firma, et andmeid ei ole jagatud ühegi kolmanda osapoolega.

Täiendatud 22.11.2016: lisatud viide Huawei selgitusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.