Bang & Olufsen tuli välja oma kõige kvaliteetsemate tippkõlaritega Beolab 28

Bang & Olufsen ei tule täiesti uue kõlariga just väga tihti välja. Sel kevadel on see haruldane juhus, kui Taani disaini- ja elektroonikafirma tuleb aga avalikkuse ette koguni oma kõige kvaliteetsema tippkõlarite paariga, mida saab toas tõsta nii põrandale kui seinale.

Beolab 28 on Bang & Olufseni tutvustuse põhjal kõige õhem ja nutikam stereokõlar tootja valikus. Välimuse järgi võib selle liigitada ka Beolab 18 kõlarite järeltulijaks, kuigi tootja ise teeb selle mudeliga kummarduse 1986. aasta kõlaripaarile Beolab Penta. Needki on sama põhikujuga, kuid uus kõlaripaar on tunduvalt kompaktsem ja lisatud on nutikust võrgus kasutamiseks.

Voogesitusega saab mängida muusikat stuudio tasemel helikvaliteediga, mis kohandub ruumi akustikaga automaatselt (nn Active Room Compensation). Kõike saab puudutustega juhtida, puutepaneeli valgus lülitub sisse, kui läheneda.

Beam Width Control on teine kõlari ümbrust arvestav tehnoloogia, mis kohandab heli vastavalt sellele, kas kõlar asub toanurgas, seina ääres põrandal, seinal või mujal.

Lisaks on Taani tootja taas pannud oma tootesse efektse animatsiooni, nii nagu oli “laieneva” ekraani ja eest ära sõitvate helipaneelidega Beovision Harmony teleriga: ka kõlaritel sõidavad peale sisselülitamist ja “laia helipildi” seadistamist efektselt eest ära katteribid, et muusika paremini ruumis laiali jaotuks.

Vaata seda videost alates 37. sekundist:

Kui valid Narrow Mode´i ehk suunatud heliedastuse, siis jäävad katteribid külgedelt rohkem ette ja heli suunatakse konkreetselt kuulaja suunas, kes istub kõlarite ees parimal kuulamis. Narrow Mode on mõeldud keskendunult muusika nautimiseks, Wide Mode aga näiteks koduseks peoks, kui kuulajaid on palju ja tähtis on muusika kostmine ühtlaselt igasse nurka.

Kõlarite koguvõimsus on 1250 vatti ja esitatav sagedusvahemik 27 Hz kuni 23 kHz. Kasutusel on juba 1986. aastal välja töötatud aktiivkõlari tehnoloogia Beolab Penta kõlarite ajast. Beolab 28 aga lisab sellele digitaalse helitöötluse võimendis (Digital Sound Processing – DSP), mis juhib iga kõlarielementi eraldi, pakkudes veel selgemat ja täpsemat kõla.

Heli tekitavad kolmetollised kõlarielemendid ja üks kõrgsageduslik element, bassi eest hoolitseb 6,5-tolline bassielement.

Beolab 28 on varustatud uusimate striimingu tehnoloogiatega ja kõlareid saab kasutada võrgus. Striimida saab kõike, kasutades Chromecasti, Airplayd või Bluetooth-ühendust. Lisaks võid kasutada ka sisseehitatud Bang & Olufseni FM raadiot. Juhtida saab nii Bang & Olufseni enda Bluetooth-puldiga Beoremote One BT või Beoremote Halo või ka Bang & Olufseni äpiga.

Soovitatav ruumi suurus, kus neid kõlareid kasutada, võiks jääda 15-50 ruutmeetri vahemikku. Vastavalt oma interjöörile võib valida kas heledast tammest (põrandale), tumedast tammest (seinale), pähklipuust (põrandale), hallist melangist (põrandale) või halli alumiiniumkorpusega seinale käiva versiooni.

Kõlarid jõuavad müügile sel kevadel ja hinnad algavad ligi 10 000 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.