Bang & Olufseni blogi

BeoLab 18 – tehnoloogia, kunst ja põhjamaine puit teevad tippheli sinu kodus

BeoLab 18 on Bang & Olufseni tippkõlar, mis arvestab kõige nõudlikumate kasutajatega, kelle nõuded tippkvaliteedile on nii helikvaliteedi kui ka disaini vallast. Lisaks kasutab Taani disaintoodete valmistaja ka parimaid materjale, mis saada ning palju käsitööd, et iga kõlar oleks just sellise kvaliteediga, nagu ette nähtud.

Eelkäijast klassikalisemaks

BeoLab 18 eelkäijaks on põhikujult sarnane, kuid veidi tehnitsistlikuma viimistlusega BeoLab 8000. See on tegelikult üks Bang & Olufseni enimostetud tippkõlaritest, millele otsustati mõned aastad tagasi teha n.ö facelift ehk täiustada välimust, kuid mitte täiesti ümber disainides. Samasugune pikk ja elegantne torujas kuju, mis oli loodud juba 1992. aastal, jäi küll alles veidi saledamal ja ümaramal kujul, kuid lisati põhjamaisest puidust stiilsed ribid, mis lisavad kõlarile klassikalist ilmet ja teevad need ajatuks.

Muidugi uuendati ka kõlari siseseid elemente kaasaegsemaks, see sai WiSA standardile vastava tippklassi traadita heliedastuse ja akustilised materjalid, mis seda võimendist kõlarielementide kaudu edasi annavad.

Seina või põrandale

Pikad silindrikujulised kõlarid toetuvad alumiiniumist koonuse tipule – juhul, kui kasutad neid põrandakõlaritena. Sel juhul on koonuse otsa võimalik kinnitada ka raske metallist alus.

Kuid neid stiilseid kõlareid saab paigaldada ka seinale – et võtaks vähem ruumi või oleks paremini sobituvad näiteks seinale kinnitatud lameekraan-teleriga.

Selleks saab kasutada kas seina- või põrandakinnitusi, mis on eraldi saadaval mitmes värvitoonis.

Kõlarielemendid tipus ja külgedel

Kõlari tipus on koonus, mis peegeldab ühtlaselt vertikaalsuunas kõrgsagedusliku kõlarielemendi heli, jaotades selle helikoonuse abil horisontaalselt laiali ühtlaselt kogu ruumis. Silinderjal esiküljel aga asuvad kaks keskriba-kõlarielementi, mis on toidetavad kahe sisseehitatud 160-vatise võimendiga.

Kõik see annab kokku piisavalt võimsa helitaseme, et toita ära ka suuremat elutuba või halli. “Heliläätsed” kõlari tipus aga tagavad, et ka kõrgemad sagedused leviks ühtlaselt kogu suures ruumis, ükskõik, kus siis kuulaja ka asuks.

Digitaalsed filtrid tagavad omakorda, et kõlar kostaks ideaalselt vastavalt paigutusele  kas seinal või põrandal ning et puidust katteribid annaksid parima kõla nii madalatel kui kõrgematel sagedustel.

Juhtmevaba ühendus ei tee kompromisse

BeoLab 18 eelkäija väljatuleku algusaegadel oli juhtmevabadusega seotud ohverdus kvaliteedile – üle õhu ei suudetud edastada nii kvaliteetset heli kui korraliku helikaabliga.

Nüüd on need probleemid juba mõnda aega lahendatud ja BeoLab 18 tagab 24-bitise digitaalse juhtmevaba heliedastuse sama kvaliteetselt, kui kaablitega. Mingit kompromissi kvaliteedis mugavuse nimel ei pea tegema, et kaablitest vabaneda. Kõlariga tuleb ühendada WiSA-ühilduv juhtmevaba edastaja, et mängida muusikat vastavat ühendust toetavast telerist, muusikakeskusest, plaadimängijast või ükskõik millisest muust nutiseadmest.

Samuti saab kõlarid ühendada Multiroom-võrku, et juhtmevabalt esitust juhtida kas gruppides või eraldi igast kõlarist maha mängides.

Mis käivad kõlarile juurde?

Selleks, et sobitada kõlar oma muu helitehnika ja toa interjööriga, on esipaneelide paar vahetatav ning neid saab juurde valida järgmise valiku seast: valge või must (kvaliteetsest plastmaterjalist), vaher, tamm, suitsutamm või pähkel (põhjamaisest puidust). Neid saad kombineerida näiteks samast materjalist ja sarnases disainikeeles Beovisioni telerite esipaneelidega.

Seinakinnituseks on võimalik valida aga musta või alumiiniumist komplekti. Kui tahad kõlareid põrandale paigutada, siis on selleks olemas must tugijalg.

BeoLab 18 kõlareid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus oma ala spetsialistid annavad valikul asjalikku nõu või osta nii kohapealt kui  www.miterassa.ee e-poest koos kõigi vajalike lisadega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.