Elisa blogi

5G konkursile saadetud esimesed ideed muudavad midagi palju enamat kui veebisurfi kiirus

Palju on räägitud sellest, et uue põlvkonna 5G võrk muudab andmeside veelgi kiiremaks, kuid hoopis olulisemad sellest on uued seni kasutamata võimalused, mis ülikiire võrguga avanevad. Elisa ja Geeniuse 5G konkursile saabunud esimesed ideed just neid uusi võimalusi tutvustavadki.

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul on konkursile laekunud juba 20 ideed ning kolmandik neist soovib teha inimese elus midagi mugavamaks. “See sobib väga hästi ka Elisa eesmärkidega – aidata inimestel teha harjumuspäraseid tegevusi uutel, mugavamatel ja nutikamatel viisidel,” kiitis Kertu Kriisk ideede esitajate mõttelendu.

Ideede autorid on lisaks mõelnud ka sellele, kuidas muuta meie elukeskkond või liiklus nutikalt turvalisemaks. “Rõõm on tõdeda, et uue generatsiooni mobiilsele 5G internetile otsitakse uutmoodi kasutusvaldkondi. Teame ju kõik, et tavalise veebisurfamise jaoks piisab ka kvaliteetsest 4G tehnoloogiast. Ideede autorid on keskendunud sellele, kuidas saab 5G muuta midagi enamat, kui sotsiaalmeedia feed`i avanemise kiirust,” kiitis Kertu Kriisk konkursile esitatud ideid.

Rääkides sellest, miks Elisa koostöös Geeniuse ja Ajujahiga 5G konkursi algatas, tõi Kertu Kriisk välja, et Elisa soovib pakkuda vaid teenuseid, mis lähevad inimestele korda. “Koostöös osalejatega soovime panustada 5G lahendustele, mida klientidel päriselt vaja on,” sõnas Kertu Kriisk. “Me eesmärk ei ole ehitada 5G võrku vaid sõnumi pärast ning kui me täna ise ei tea, milleks tulevikutehnoloogiat rakendada, siis küsime targematelt! Seega ootamegi kõiki huvilisi oma ideest märku andma ning head ideed aitame ka ellu viia,” lubas Elisa uute teenuste juht.

Konkursile idee esitamisel tuleb lähtuda sellest, kas ja kui paljudele klientidele see korda läheb, milline on potentsiaalse sihtturu suurus ning kas idee on uudne, teostatav ja selle saaks paari aastaga turule tuua.

Ideid ootavad Elisa, Geenius ja Ajujaht kuni 29. oktoobrini sel aastal. Novembris kutsuvad Elisa, Geenius ja Ajujaht ideede autorid esitluse ehk pitchingu päevale, kus valitakse välja 5 parimat ideed (Early stage ideas).

Elisa ja Geenius toetavad parimat viite tiimi mobiilsideühendusega (kõned, SMS, andmeside), mentorlusega, testbaasi ja vahenditega. Juhul, kui ideel näib potentsiaali edasi uurimiseks ja katsetamiseks, liidetakse see Elisa analüüsimetoodikaga ja minnakse seda edasi turule testima ja tehakse esimesed piloodid.

  • Sisesta oma 5G idee Elisa kodulehel asuvasse ankeeti siin: www.elisa.ee/5g
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.