Elisa blogi

Nutitelefonide uskumatud seiklused ja kuidas neist nutikindlustusega õnnelikult välja tulla

Nutitelefonidega juhtub uskumatuid asju. Kui tavaliselt lõpeb seiklus peale telefoni lõkkesse või vette kukkumist kurvalt, siis nutikindlustusega pole põhjust elu mõneks ajaks seisma jätta. Kindlustus aitab välja, kui teed selle kohe uue seadme ostuga ära.

Elisa Nutikindlustus sõlmitakse uue seadme ostuhetkel, kuid selleks ei pea alati esindusse minema. Sõlmida saab ka telemüügi vahendusel või otse veebipoes. Oluline on teada, et kindlustada saab ainult uusi kasutamata seadmeid ning ainult seadme ostuhetkel. Seega vahetult enne jõule või jaanipäeva oma olemasolevale telefonile kindlustusepingut enam teha ei saa. Kuid turvalisusele tulebki mõelda kohe, siis pole ootamatud olukorrad enam nii kulukad.

Nii nupu- kui nutitelefonid on kindlustatavad

Vahet pole, kas ostad nupu- või nutitelefoni, iga seade on oluline ja kui see katki läheb, on elu mõnda aega ebamugav. Kindlustada saab lisaks kõikidele Elisas müüdavatele telefonidele ka tahvelarvuteid ja sülearvuteid, mille hind jääb vahemikku 50-1500 eurot. Kindlustada ei saa lisatarvikuid ja televiisoreid.

Palju see maksab?

Kindlustusmakse võib kokku võtta lihtsasse tabelisse, kust selgub, et lisaks omavastutusele võib kuni kuue kuu vanuse seadme hinnast saada tagasi lausa 100 protsenti, et endale uus telefon osta. Rohkem kui kuue kuu ja vähem kui aasta vanuse telefoni puhul tuleb arvestada, et päris uut enam ei saa, aga 80% ulatuses on võimalik oma kahjud kanda ja osta asemele vähekasutatud telefon. Omavastutus vastavalt seadme hinnale küll kasvab, kuid on piisavalt väike, et iga hetk suudaks selle summa õnnetuse korral ära maksta selle asemel, et täishinnaga uus seade osta.

Seadme
ostuhind
Kindlustusmakse kuusOma-
vastutus
Kuni 6 kuud (k.a)Kuni 12 kuud (k.a)Kuni 18 kuud (k.a)Kuni 24 kuud (k.a)
50–149 €2,59 €25 €100 %80 %60 %40 %
150–299 €3,99 €45 €100 %80 %60 %40 %
300–599 €5,5 €70 €100 %80 %60 %40 %
600–1000 €9,5 €100 €100 %80 %60 %40 %
1001–1500 €13,5 €150 €100 %80 %60 %40 %

Kellele on nutikindlustus kõige parem?

Lahendus sobib iseenesest kõikidele Elisast seadme ostnud klientidele, aga kõige paremini pakub see kaitset eelkõige õnnetusjuhtumite puhul, mida ei ole võimalik ette näha ja mis ei kuulu tootjagarantii alla.

Näiteks on kindlustus vajalik lastega peredele. Lastega juhtub ikka midagi, mängides on ohutunnetus teinekord väiksem täiskasvanute omast ja tähelepanu häiritud, nii ei tulegi meelde, et õrna seadmega võiks midagi juhtuda.

Laste puhul on sagedased ka juhtumid, kui keegi kõrvaline isik tekitab kahju.

Lisaks lastele aga tasub kindlasti täiskasvanutelgi mõelda seadmekindlustuse peale. Näiteks võiks kindlustada need inimesed, kes reisivad tihti, kasutavad seadmeid õues, teevad sporti. Kõik need tegevused on kõrgendatud riskiga, kuna seade võib kukkuda, saada niiskusekahjustusi või langeda varga saagiks.

Mis saab siis, kui midagi juhtus?

Kui juhtus õnnetus ja telefon ei hävinud, siis tuleb see (või selle jäänused) viia lähimasse Elisa esindusse ning seade saadetakse hoolduskeskusesse, kus hinnatakse kahjustusi ja antakse teada, kas on võimalik seda parandada või tuleb asendada.

Asenduseks on tavaliselt eelmiste põlvkondade seadmed, mitte kõige uuemad, mis just müügile ilmunud.

Kui aga polegi midagi ette näidata, näiteks kui seade on varastatud või saanud nii palju kahjustada, et seda pole võimalik enam parandada, siis see asendatakse. Raha Nutikindlustusega hävinud seadme eest ei saa.

Millal kindlustus ei kehti

Kuigi nutikindlustus kehtib kogu maailmas, on siiski olukordi, kus oma katki läinud mobiili eest hüvitist ei saa. Nagu igal kindlustusel, on selleks lepingutingimused, kus loetakse ette ka sellised olukorrad. Kõik on täpsemalt kirjas siin (PDF), kuid toome välja põhilise: lihtsalt “kadus ära” või “unustasin maha” põhjendusena pole piisavalt sobiv, et kindlustusjuhtumit arvestataks.

Kadumise vastu kindlustada ei saa. Samuti on välistus näiteks mõnes toitlustuskohas või meelelahutusasutuses lauale jäetud telefonist ilmajäämine – tõenäoliselt see võidi varastada, aga suur osa on siingi lihtsalt hooletusel. 

Telefonid satuvad väga veidratesse olukordadesse

Nüüd, kui Nutikindlustus on olnud turul üle kahe aasta ja parandanud seadmeid ligi miljoni euro eest, saab teha juba ka üldistusi ja tuua välja veidraimaid juhtumeid, mis inimestel telefonidega juhtunud.

Kõige levinum on loomulikult ekraanide purunemine. Teisele kohale asetuvad õnnetuse tagajärjel seadmete hävimised.

Õnnetusi võib olla väga erinevaid:

  • Seadmetest on erinevate sõidukitega üle sõidetud (autod, murutraktorid, robotmuruniidukid, traktorid, kombainid);
  • Seadmed on kukkunud erinevatesse veekogudesse, kanalisatsiooni, WC- pottidesse, kuivkäimlatesse, kraanikaussidesse, kuristikesse;
  • Seadmeid on sõna otseses mõttes ära põletatud või need on ära sulanud (jaaniööl jaanilõkkes, tulekahjudes, ahjude kütmisega);
  • Maja ehitades on seadmeid seina sisse müüritud või põrandasse valatud;
  • Seadmed on jäänud auto-, maja-, kapi- ja muude uste vahele.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et õnnetused on juhtunud täiesti tavaliste inimestega ajal, mil nad tegelevad oma igapäevaste toimingutega. Seega pole õnnetuse eest kaitstud keegi ja parem natuke karta telefoni ostmisel ning teha see lisakulutus kindlustamisele.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.