Tahvelarvuti – kuldne kesktee arvuti ja telefoni vahel

Moodsad tahvelarvutid on piisavalt suure ekraaniga, kuid kerged ja mugavad kõikjale kaasa võtmiseks (Foto: Unsplash)

Tahvelarvuti on telefoni ja arvutiga võrreldes kuldne kesktee – selle ekraan on piisavalt suur, et kõik vajalikud detailid hästi nähtavad oleks, kuid samas on see piisavalt kerge, et vaevata ükskõik kuhu kaasa võtta.
Uuemad tahvelarvutid on varustatud mitmete kaasaegsete funktsioonidega. Näiteks saab neist lugeda e-raamatuid, vaadata filme ja kuulata oma lemmik muusikapalasid.

Netflix

Telesarju ja filme eelistatakse sageli vaadata mugavalt pikali olles ning näiteks 10,5tollise ekraaniga tahvelarvutil on sellises olukorras sülearvuti ees kindlasti teatav eelis. End mugavalt tundes võib tulla ette ka mitmetunniseid vaatamismaratone ning tahvlitootjad on sellega arvestanud. Kes soovib, võib kauplustest leida lausa kuni kümme tundi kestva akuga tahvlimudeleid. Ka pilt on tänapäevastel tahvlitel üsna kvaliteetne, terav ja detailirohke. See tähendab, et vaatamiselamust ei riku miski.

Muusikakeskus

Teadusuuringud on tõestanud, et muusika avaldab ajule positiivset mõju. Tahvelarvuti on hea ka erinevate muusika voogedastusplatvormide kasutamiseks, olgu selleks siis Apple Music, Spotify, Deezer või hoopis YouTube. Varem heideti nii mõnelegi tahvelarvutile ette kehva helikvaliteeti, kuid varasemate mudelitega võrreldes võib moodsate seadmete heli kasutajaid lausa üllatada. Terava kõrvaga inimese jaoks ei pruugi see küll endiselt piisavalt hea olla, aga sellisel juhul võib osade mudelite puhul abi saada kõrvaklappide kasutamisest.

E-luger

E-lugeril on nii mõnigi omadus, mis teeb seadme neile, kes väga palju loevad, tahvelarvutiga võrreldes mugavamaks. Kuid kui raamatu taga soovitakse vaid aeg-ajalt mõnuleda, ajab ka tahvel asja suurepäraselt ära. Seda enam, et paljude tahvlite seadeid saab vastavalt oma soovile sättida – muuta näiteks ekraani värvi, heledust ja fonti nõnda, et silmale mugav oleks. Lisaks – erinevalt e-lugerist on tahvlit lihtne jagada mitme pereliikme vahel, kartmata, et loetud teosed sassi läheks. Kui aga tekib hirm, et muud rakendused segavad raamatule keskendumist, on alati võimalik lülitada sisse lennurežiim. Need, kes soovivadki rööprähelda, saavad lisaks raamatutele tahvlisse laadida ning kasutada ka teisi vajalikuna tunduvaid äppe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.