Klicki 1000 soovitust

4 head soovitust Steelseriesi sarjast – korralikud mänguriklapid ja hiired, millest peaksid praegu teadma

Päike, vihm ja pilved ei sega ju juulis mõnda arvutimängu ette võtmast. Kui aga tahad just nüüd varustust uuendada, siis siin on mõned soovitused: võta korralik hiir (mõni neist kolmest Steelseriesi seeriast) ning muidugi ka head hi-res kõrvaklapid, mis aitavad paremini mängu sisse elada ning õigel ajal vajalikke hääli kuulda.

Kõrvaklapid SteelSeries Arctis Nova Pro (hind 269,99 eurot)

Nende kõrvaklappide oluline lisa, mida väga tihti just ei kohta, on peale väga hea ruumilise 360-kraadilise helisüsteemi aga veel ka DAC (digitaal-analoog konverteriga) võimendi ning pult, millega saab klappe kiirelt erinevate seadmete vahel lülitada. See tähendab, et kõrvaklapid on otsustaval hetkel alati seadme küljes olemas ning vahepeal võid korraks ka mõnes muus masinas ära käia. Multi-System Connect muudab GameDACi puldi jaoturiks, mis laseb ühe nupuvajutusega platvormide vahel liikuda, toetades PC-d, Mac-i, Sony PlayStationit või Nintendo Switchi. Helikvaliteet on tunnustatud ja muljetavaldav, nii et nendega saab väga hästi ka lisaks mängimisele muusikat kuulata.

Tänu eraldi laual olevale puldile saab sealt ka mugavalt heli juhtida ning näha seadeid.

Suured üle kõrva käivad kuularid on ise passiivse mürasummutava toimega, kuid lisaks pakutakse ka elektroonilist ehk aktiivset taustahelide vähendamist.

Ühendus arvuti ja puldiga käib kas üle USB C või traditsioonilise 3,5 mm pesa.

Mängurihiir SteelSeries Aerox 5 (hind 89,99 eurot)

Steelsieriesi juhtmega mängurihiir on täpne ja kiire ning nagu sellisele kasutusotstarbele kohane, RGB LED efektvalgustusega. Kiirusele aitab kaasa aga ülikerge kaal, mis aitab järsemaid ja täpsemaid liigutusi teha. Tegemist on kaabliga hiirega, mis annab pealtnäha märkamatu, kuid otsustavatel hetkedel määrava ülipisikese edumaa liigutades.

Pealt ja külgedelt leiab kuus programmeeritavat nuppu, millega saab mängurihiire muuta heaks kontoritöö abivahendiks. Lisaks traditsioonilistele nuppudele leidub küljel veel suur metalne lisanupp ning üles-alla liigutatav “kanglüliti”, millele võib mõne enda funktsiooni välja mõelda.

Korpus vastab IP54 reitingule ehk kannatab pritsmeid ja higi, isegi vihma kätte jäämine ei riku veel seadet (vaid vee alla sukelduda ei tohi).

Anduri täpsus on 18 000 dpi, mis on tõelisele mängurile juba igati sobiv.

Mängurihiir SteelSeries Aerox 5 Wireless (hind 149,99 eurot)

See hiir, nagu nimigi otseselt vihjab, on samasugune, nagu eelmine, kuid juhtmevaba. Eks see seab oma erisused nii mängus kui kontoris, aga selge on see, et sensor on sama tundlik, RGB valgustus eksisteerib oma 16 miljoni värviga ning nupud on ka samadel kohtadel ning rakendusest programmeeritavad. Juhe hiire liigutamist enam ei sega.

Kasutada saab nii adapterivaba Bluetooth-ühendust, mis on kontoritööks igati hea ja mugav, mängimiseks aga on veelgi kiirem 2,4 GHz ühendus koos USB adapteriga siiski parim valik. Seega saab kasutada seda juhtmevaba hiirt igas olukorras.

Hiir on vaatamata sisemisele akule endiselt väga kerge (74 grammi), seega jõuab sellega teha kiireid ja äkilisi liigutusi. Aku kestab ühe laadimisega 180 tundi ehk ligi nädala on kasutamine muretu. 15 minutit kiirlaadimist annab 40 tundi kasutusaega. Andur on 18 000 dpi täpsusega, 16 miljoni värviga RGB LED valgustus on programmeeritav ning korpus taas pritsmekindel (IP54).

Mängurihiir SteelSeries Aerox 9 Wireless (hind 159,99 eurot)

Võrreldes eelmistega on sel juhtmevabal hiirel koguni 18 erinevat programmeeritavat nuppu. See pole mitte raamatupidajate jaoks mõeldud numbriklaviatuur, vaid sellisteks mängudeks, kus palju tegevusi peavad olema käe juures, et kiiresti alustada. Hästi sobivad näiteks erinevad rollimängud (MMO) ja seiklusmängud, igale nupule võib anda oma unikaalse tähenduse.

Lisaks on rullikul neli funktsiooni: kerimine, vajutus ja käänamine vasakule või paremale. Needki võib oma soovi järgi programmeerida midagi vajalikku tegema.

Seegi hiir ühendub nii Bluetoothiga kui 2,4 GHz juhtmevaba adapteriga, aku kestab 180 tundi, korpus on IP54 standardile vastavalt pritsme- ja higikindel, andur 18 000 dpi täpsusega ning RGB LED taustavalgustust saab sättida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.