Abiks elektritõukeka valikul: milline on sinu jaoks see kõige õigem?

Homme hakatakse Tallinnas pakkuma tõukerattarenti, aga kui oled aktiivne kulgeja, siis miks mitte valida hoopis omale isiklik liikur, mis alati käepärast ja viib just sinna, kuhu tahad. Kuid millist valida?

Pikk läbisõit ühe laadimisega

Üks tähtsamaid omadusi on elektritõukeka läbisõit ühe laadimisega. Kas tahad jõuda igal hommikul linna teise otsa tööle, kooli või trenni? See võib tähendada üle kümne kilomeetri pikkust üht otsa. Kui kohapeal pole aega laadida või ei saa, siis korruta teepikkus kahega, et ka tagasi koju jõuaks.

Pika läbisõiduga – 30 km – on näiteks Xiaomi M365 (429,99 eurot), mis on ühtlasi ka väga vastupidav ja kiire (maksimaalne kiirus kuni 25 km/h). Jääb väheseks? Xiaomi Mi Electric Pro (619,99 eurot) suudab ühe laadimisega läbida kuni 45 km, millest peaks peaaegu igasugusteks sõitudeks piisama, sest ega rohkem ei jaksakski.

Eelistad Mercedest? Elektriliikur E-TWOW Booster S2 V (hind 999,99 eurot) ongi elektritõukekate “Mercedes”, millel värviline armatuurlaud, püsikiiruse hoidja ning muud mugavused, kuid ka pikk sõiduulatus kuni 40 km ja kindlasti kaitsevarustust (kiiver, põlve- ja randmekaitsed) nõudev tippkiirus kuni 36 km/h. Sellega võib valglinnastunud asulast ka suurde linna tööle kulgeda, sest pikkadel maanteeäärsetel kergliiklusteedel saab juba suuremat kiirust arendada.

Vaata ka maksimumkaalu

Kui oled laps või lapsekaalu, siis pole muidugi vahet, millise tõukekaga sõidad, aga kaalu lähenedes 100 või enamale kilole peab kindlasti vaatama lubatud kaalupiirangut. Kui aga tahad teel olles järsemast mäest üles saada, võiks samuti olla võimsama mootori ja akuga isend.

Sellised raskekaallasi edukalt sõidutavad mudelid on näiteks hetkel üsna soodsa hinnaga Gpad 5KS (279,99 eurot), mille kaalupiirang algab 120 kilogrammist või Gpad 8KS (hind 449,99 eurot, maksimumkaal sõitjal 140 kg).

Kokkupandav – saab igale poole kaasa võtta

Elektritõukeka üheks eeliseks on kompaktsus võrreldes jalgrattaga, mida tipptunnil Elroni rongi ei saa kaasa võtta ning bussijuhid vaatavad ka väga viltu, kui kaherattalisega sisse trügid. Tõuksi saad aga mõne sekundiga kompaktseks kompsuks kokku käänata ja igale poole, isegi kontorisse töölaua alla kaasa võtta.

Kõik mudelid siin on kokkupandavad. Kui eelistad mugavamalt kanda, siis vali mõni kergem isend (aga jälgi, et muud parameetrid, nagu kiirus, vahemaa ja lubatud kaal vastaksid samuti sinu ootustele). Gpad 5KC carbon (hind 329,99 eurot) on ülikergest süsinikkiust tugeva korpusega ja kaalub vaid 6,5 kg. Maksimaalne lubatud kaal, mida see sõiduk kannab, on 100 kg.

Mõtle ka turvalisusele – tuled, pidurid, vedrustus

Valgeid öid ei jätku terveks suveks, seega mõtle ka sumedatele augustiõhtutele ja varasügisele, kui vaja läheb nii esi- kui tagatulesid. Kui plaanid hämaral ajal ringi kulgeda, võta mõni tuledega varustatud mudel. Pidurid on samuti olulised – kiireks pidama saamiseks sobivad ketaspidurid ja pidurdamine nii esi- kui tagarattaga.

Gpad Joyride (hind 799,99 eurot) ongi nii esi- kui tagavedrustusega, kümnetolliste mugavate õhkrehvidega, esi- ja tagatulede ning ketaspiduriga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.