Klicki 1000 soovitust

Enne suuremat ilmamuutust: võta UPS, et kodutehnika jääks terveks

UPS-id ehk katkematu toite allikad meenuvad tavaliselt siis, kui midagi on kodutehnikaga juhtunud – äike seadmeid rikkunud või elektrikatkestus tähtsa töö arvutist kustutanud. Seega võiks ühes kodumajapidamises tähtsamate seadmete ees enne võrguühendust paikneda üks vajalik kast – UPS, mis silub pinget, tagab toite katkestuste ajaks ning hoiab ära suurema kahju, kui äike peaks elektriliinidesse lööma.

Tuntud katkematu toite allikate tootja EATON teeb suuremaid ja väiksemaid seadmeid igasugusteks vajadusteks, kuid kodu jaoks peaks igati sobima mudel 5E1100iUSB (hind 119,99 eurot), mis pakub tagaküljel kuut väljundpistikut ning esiküljel üht sisendit koos USB-pesaga.

USB pesa on vajalik kas arvuti või koduserveri jaoks – installides seadmesse vastava rakenduse, annab UPS USB kaabli kaudu teada, kui elekter peaks kaduma, sest siis on aega seadmetel veel mitukümmend minutit end turvaliselt välja lülitada. Täpsemalt – ühe lauaarvutiga kestab UPS akudelt veel 45 minutit, mis on piisav aeg kõik oma tööd kinni panna ja arvuti välja lülitada, kui elektrikatkestus peaks kauem kestma.

Koguvõimsuseks on seadmel 660 W, mis tähendab, et saad UPS-i taha ühendada kõik olulised seadmed – lauaarvuti, sülearvuti, printerid ja kontorikombainid, koduserveri (NAS), ruuteri, nutiteleri jne.

Tagaküljelt leiab kaks LAN pesa – nende abil saad ära turvata oma võrguühenduse, pistes sissetuleva LAN kaabli ühte ning edasi ruuterisse mineva kaabli teise, väljundpessa. UPS kaitseb võrguseadet andmesidekaablist tuleva ülepinge eest, nii et kõik sissetulevad ühendused on läbi selle UPS-i turvatud.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses