Google Nest Mini – märkamatu tark mees taskus täidab soove

Virtuaalsed asistendid ehk targad häälkäsklustele reageerivad seadmed pole enam mingid tehnoloogiafriikide mänguasjad, ehkki eesti keeles nendega veel rääkida ei saa. Google Nest Mini (39,99 eurot) on piisavalt tark, et saab juba päris hästi aru ka puisemast inglise keelest. Igasuguste nuppude otsimise-vajutamise, veebiotsingu ja muusika-äppide või valgustuse käsitsijuhtimise asemel avastad juba mõne päevaga, et hoopis lihtsam on kõigi seadmetega rääkida – Nest Mini sees olev häälassistent teab, kuidas neid juhtida.

Seade võib lebada märkamatult kapil või diivanilaual ning kuulab kõike. Kui ütled “Hey Google”, siis võtab virtuaalassistent seda, mida järgmisena ütled, käsklusena.

Kui sul on nutikodu või mõni nutikas seade, nagu näiteks nutipirniga valgusti, tark veekeedukann või isegi ühilduv nutipistik, siis saad Google Home´is need ära seadistada, asjadele nimed anda ja hakatagi häälkäsklustega juhtima. Koduseadmetele peab paraku nimed panema selgelt hääldatavad, eestikeelsete hääldusest võib masin mitte aru saada. Kindla peale minek on lihtsad ingliskeelsed nimed.

WiFi ühendusega Nest Mini saab aru kõikide nende seadmete käsklustest, mis on targa Google Home´i võrguga ühilduvad ja ka muudest Androidiga seadmetest. Näiteks saab oma kodus olevaid Androidiga ehk Google TV platvormil telekaid häälkäsklustega juhtida kuni selleni välja, et ütled, mis filmi tahad Netflixist vaadata.

Kui sul on juhtmevaba nutikõlar, mis toetab Spotifyt või muid striimiteenuseid, võib samuti Multiroom-toega süsteemile anda käskluse, mis muusikat mis toas mängida.

Kuid nest Mini käest võib ka küsida kõike, mida tahad teada saada ja millele Google oskab vastata. Küsi ilma, uudiseid, sõnaraamatust tähendusi, isegi ühest keelest teise saab tõlkida. Ka kõige tavalisem internetiotsing on häälkäsklusega tehtav, kui ütled Hey Google, Search ja märksõna ning Nest Mini hakkab esimesi tulemusi valjult ette lugema.

Seade on ka ise tark mahamängiv nutikõlar. Peale striimiteenuste võid oma mobiilist näiteks seadistada ka netiraadioid ja kõlar töötab koduse raadiona. TuneIN-i helistriimides on pea kõik Eesti tuntuimad jaamad olemas. Muusikafaile saab mängida ka arvutist ja telefonist.

Siin on mõned tüüpilised käsklused, millega saad Google´i nutikõlarit käsutada:

  • Play music on Spotify – hakatakse sinu Spotify kontolt lemmikmuusika listi maha mängima
  • Play music on living room speaker – mängitakse vaikimisi allikast (näiteks Spotifyst) muusikat elutoa suurtest nutikatest kõlaritest, mis on Google´iga ühilduvad
  • Play the latest news – mängitakse maha või loetakse ette vaikimisi uudistekanali viimased uudised
  • What is the weather outside? – sinu mobiili asukoha järgi loetakse ette selle koha ilmateade
  • Turn up the volume – suurendab mahamängitava muusika helivaljust
  • Set a 12 minute timer for pizza – annab 12 minuti pärast teada, et pitsa on valmis
  • Set an alarm for 7 am tomorrow – paneb hommikul kella seitsmeks äratuse
  • When is my first event today? – ütleb, mis kell algab täna esimene kohtumine
  • Dim the lights – vähendab nutipirnide heledust
  • Turn on TV – lülitab sisse ühilduva teleri

Neid käsklusi on muidugi veel sadu ja enamasti saab Google neist aru ka üsna korraliku aktsendiga rääkides. Ühtlasi aitab see harjutada nii oma inglise keelt kui võõrkeeles rääkimise julgust. :)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.