Hoolivuse ja vastutuse arendamiseks on olemas üks hea iseõppiv mänguasi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tehisintellekt on praegu moesõna, kuigi tegelikult mõeldakse tehisintellekti all hoopis lihtsamaid, iseõppivaid asju. Nimetame siis Hatchimalsi ka iseõppivaks äsjakoorunud tehisintellektiks. Tegemist on põneva mänguasjaga, mis pole ainult lastele – tavaliselt võtavad koorunud loomakese eest hoolitsemist varsti tõsiselt ka pere täiskasvanud liikmed.

Hatchimalsi muna (hind Klicki e-poes praegu 54,99 € ehk 39% tavahinnast odavam) on mänguasi, mis nokib end kõigepealt munast välja, kui altpoolt silitada. Pokemoni elementidega tibud on erinevate värvilahendustega ja võivad olla nii suuremate kui väiksemate kõrvadega, värvitoonide valik varieerub sinisest ja lillast kollase ja punaseni, kuid nad on muidugi alati pehmed ja karvased. Mõnikord on tibul kõrvade asemel peas värviline tutt. Seega igaüks võib saada omale isikupärase robot-lemmiklooma.

“Unboxing” ongi juba esimene mäng

Tibu koorub olenevalt silitamise intensiivsusest oma munast välja kuni tund aega. Hoolega asja juures olevad silitajad saavad tibu juba minutitega välja. Seega “pakendist” vabastamine on juba esimene mäng, mille õnnestumine näitab, kui hästi oskad oma mänguasja eest hoolitseda.

Munatükid kukuvad laiali ning lemmiklooma saabki kestast välja võtta.

Tiivuline tantsib, vehib tiibadega, liigutab pead, laulab ja ütleb erinevaid fraase. Mida rohkem oma loomaga tegeled, seda rohkem mänge saab temaga mängida. Erinevad värvid näitavad tibu meeleolusid ning näiteks roosa tähendab, et Hatchimal tegeleb nokkimisega ja on rahul, punane tähendab rahulolematust, roheline haigust, sinililla hirmu. Vilkuv oranž annab märku, et tal on midagi öelda. Silitused kõhule ja ninale ning pea paitamine aga lepitavad tibu kohe.

Asjad, mida vaja teada Hatchimalsi loomade kohta

Esiteks, muna ei hakka kooruma lihtsalt sellest, kui sa selle karbist välja võtad. Koputamine ja raputamine pigem ei meeldi koorujale. Silita ja hästi hellalt.

Teiseks, kui oled tibu ärritanud, siis jäta ta kolmeks sekundiks rahule ja proovi uuesti, hellemalt.

Kolmandaks, kui oled oma mänguasjaga piisavalt kaua tegelenud ja tema eest hoolitsenud, on võimalik teda õpetada kõndima, rääkima, laulma ja tantsima. Ta suhtleb ka teiste omasugustega ja teeb aina rohkem, mida kauem temaga on tegeletud.

Kas Tamagotchi uus tulemine?

Aastakümneid tagasi mänguasjamaailma muutnud Tamagotchi on Hatschimalsi kauge eellane, nii nagu esimesed kohverarvutid rajasid teed praegustele üliõhukestele süleritele. Intelligents ja kasutusvõimalused on arenenud, kuid Hatchimalsi üks oluline eelis võrreldes Tamagotchiga on eriti just lastevanemate arvates see, et Hatchimalsi tibu pole võimalik välja suretada. Seega ei lõpe uue intelligentse mänguasjaga mängimine draamaga.

Hatchimals oli 2016. aasta jõulude ajal maailmas üks kuumim mänguasi. Kuid praegugi on iseõppivad ja mängijaga suhtlevad mänguasjad populaarsed – kui muul ajal pole nendega nii palju aega tegeleda, siis koolivaheajal ja külmapühadega on hea õpetada oma lemmikloomale uusi trikke.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.