Jalustrabav soodukas: Asuse mänguriarvuti ROG Zephyrus G15 kaotas hinnast 800 eurot!

Suvisteks ootamatusteks tuleb valmistuda: on see siis ära jäänud suvereis või vihmane puhkus. Kuid ka sügise poole tõsisemalt tööd või kooli alustades kulub üks ülikiire ja võimas sülearvuti igal juhul ära, eriti kui selle saab praegu nii palju odavamalt. Võta selle tippklassi mänguriarvuti hinnast üks tavalise sülearvuti hind maha ning saadki suve ühe jalustrabavaima pakkumisega kätte Asus ROG Zephyrus G15 (hind praegu 1699 eurot ehk -800 eurot tavahinnast).

Selle mänguriarvuti puhul on tegu tõelise imeloomaga selles mõttes, et 1,9 kg mahtuvasse kaasaskantavasse kergesse seadmesse on ära mahutatud kõik see, mis ühele tõsisele e-sportlasele vaja: protsessor AMD Ryzen 9 5900HS, graafikakaart Nvidia GeForce RTX 3080, ülikiire NVMe PCIe SSD salvestusseade 1 TB mälumahuga ning 3 ms reageerimisajaga 15,6-tolline suur ekraan 2560 x 1440 pikslise eralduvõimega. IPS paneeli värskendussagedus on nagu mängurimonitoridel: 165 Hz.

Liidestest on külgedel kaks USB 3.2 Gen 2 Type-A2 pesa, kaks USB 3.2 Gen 2 Type-C pesa, täimõõtmetes HDMI, kõrvaklapi ja mikrofoni pesa, RJ45 ehk LAN võrgu pesa. Aku kestab vaatamata suurele võimsusele, millega protsessor ja muu riistvara aplalt energiat tarbib, lausa 14 tundi.

Ehkki kaasas kandes on tähtis kõrvaklappidest kostev heli, on sülearvutil ka kuus Dolby Atmos tehnoloogiaga kõlarit, mis annavad ruumilise heli nii mängude jaoks kui filmide vaatamiseks. Kaks kõlarit on suunatud otse kasutaja poole, et tekitada tugevamat heli ning bassikõlarid tasakaalustavad akustikat, vähendades soovimatut resonantsi.

Võimas seade vajab ka võimsat jahutust. Asus on varemgi kasutanud isepuhastuvaid jahutusmooduleid, sel tippmudelil on see ka olemas, vältides tolmu kogunemist ventilaatorisse. Lisaks kaablivõrgule saab usaldada traadita võrku, kuna masin toetab uut WiFi 6 standardi ülikiiret ning väikese viiteajaga juhtmevaba ühendust.

Mänguriarvuti klaviatuuril on palju vajalikke lisanuppe, masina jõudlust aga saab ROG arvutite lisatarkvaraga ise timmida ning maksimaalse välja pigistada, kui kasutada programmi ROG Armory Crate. See seadistab kõik parameetrid rakenduste kaupa nii, et saad vaid enda programmi käivitades sellele kohe optimaalsed seaded ning muidugi võib juhtida efektset LED-valgustust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.