Kõige odavam ja kõige kallim projektor – mida selle raha eest saab?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Väljas kasvavad lumehanged kõrgemaks kui jõulude ajal, seega tuleb endale tubast tegevust leida. Miks mitte vaadata midagi põnevat suurelt ekraanilt? Kuid millega? Vaatame, mida pakub Klicki poes praegu saadaolev kõige odavam projektor ja mida kõige kallim.

Benq MS506 – 279,99 eurot

Keskmisest mobiilist oluliselt vähem maksev Benq´i projektor pakub resolutsiooni 800 x 600 pikslit, mis on küll vähem, kui keskmisel arvutil, kuid filmivaatamiseks võib isegi sobida, kui ei aja taga viimase peal kinoelamust. Suurel ekraanil antakse vähemad pikslid kergemini andeks.

Projektori kuvasuhe on 4:3 ehk n-ö vana kuvari suhe ja see tähendab, et laiekraanile mõeldud pilti vaadates lõigatakse ülevalt ja alt osa kasulikku pinda ära.

Projektor oskab probleemideta näidata ka kõrgema eraldusvõimega pilti, sobivad 640 x 480 kuni 1600 x 1200 pikslised sisendid.

Valgustugevus 3200 luumenit pole muidugi lausa see, mida annavad välja mitme tuhande eurosed seadmed, kuid alati saab tuba pimedamaks teha – õues pole veel nii valge, et see õhtust filmivaatamist võiks segada. Tõmba kardinad ette ja naudi hoopis eredamat pilti.

Kõige suuremaks puuduseks võib pidada ehk HDMI sisendi puudumist, kuid alles mõni aeg tagasi kirjutasime, et selle jaoks on olemas lihtne adapter.

Epson EB-2165W – 1859 eurot

Kõige kallim Epsoni projektor Klicki poes on 3LCD projektorisüsteemiga, pakub 1280 x 800 pikslist resolutsiooni ja näitab pilti seinale heledusega kuni 5500 luumenit. Ereda pildi saab projektorisse saata nii HDMI-ist, millest tavaliselt piisab enamuseks elujuhtumiteks, kui ka lisaks on sisendid ka RCA-le, VGA-le, USB-le ja LAN-võrgule.

Ekraani diagonaal võib olla kuni 300 tolli, seega saab ka küla kultuurimajas suurel seinal midagi näidata, rääkimata elutoa seinast, kus on pilt väiksema ekraani tõttu sellevõrra heledam ja teravam.

HDBaseT ja mitmete võrgus edastatavate standardite tugi aitab sisevõrgus edastada juhtmevabalt pilti näiteks arvutist või mobiilsest seadmest otse suurele ekraanile.

Kui esitled Powerpointi slaide, siis on võimalik neid edasi-tagasi kerida puldivabalt, vaid käeviibetega.

Kui paigutad projektori lae alla, kuhu on raske ligi pääseda, siis pole vaja seadet enam puldist või nupust sisse lülitada – projektor ärkab ise niipea, kui mõnda sisendisse on mõni seade ühendatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.