Klicki 1000 soovitust

Rallit sõidetakse päris rooli ja pedaalidega ka arvutimängus

Kui oled arvutis rallimänge mänginud hiire või klaviatuuriga, siis üsna kindlalt sa enam niimoodi mängida järgmine kord ei taha, kui oled vahepeal proovinud mänguri rooli ja pedaale.

Logitechi mängurikomplekt G920 (hind 299,99 eurot) pakub tõelist sõiduelamust selle sõna kõige ehedamas võtmes, sest mängurirooli kaks mootorit tagavad just sellise roolitunnetuse, nagu istuksid päris masina roolis. Kui oled kurivis, maastik muutub või kiirus suureneb, on see kohe ka roolist tunda, sest Logitech kasutab kahte simulatsioonimootorit.

Logitechi insenerid Lausanne´is proovisid ka rooliratta teha võimalikult massiivseks ja kasutasid kuullaagreid koos spetsiaalsete raskustega, et tagada kindel roolitunne. Pedaalid on samuti rallile omaselt roostevabast terasest, siledad ja vastupidavad. Samuti on nende tundlikkus tehtud võimalikult sarnaseks päris võidusõidumasinatega. Käsitsi õmmeldud nahk-kate annab aga juurde luksuslikkust.

Piduripedaal, muide, on mittelineaarse tundlikkusega, just niisamuti nagu on päris autol: esialgu mõjub vähem, hiljem rohkem kuni peaaegu blokeerimiseni välja.

Roolil endal on aga kõik vajalikud mängukonsooli nupud tuttavates kohtades – kuna mudel G920 toetab Xboxi, siis sellel roolil on Xbosi konsooli nuppude paigutus pluss hulk lisanuppe spetsiaalselt rallimängude jaoks. Samuti saab mängida oma Windowsiga PC-tüüpi arvutis.

Rool pöördub 900 kraadi, mis on üsna sarnane tegelike autode rooli pöördeulatusele, ühendus arvutiga käib üle USB pordi. Samuti saadakse arvuti USB pesast vajaminev toide.

Vaata videost, mida insenerid tegid, et rool tunduks nagu ehtne ja kuidas sellise rooli ja pedaalidega mängida saab:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.