Klicki 1000 soovitust

Robot akna taga: kandiline masin teeb puhtaks ka kõik aknanurgad

Kandiline aknapesurobot on just õige kujuga, et saaks ligi ka kõikidele nurkadele, mis on aknapesul kõige suurem peavalu. Sel ajal, kui Ecovacs Winbot 880 (hind 369,99 eurot) aknaid peseb, saad ise tegeleda tubaste asjadega ja ei pea fassaadile ronima minema.

Aknapesuroboti ülesandeks on iseseisvalt ja põhjalikult kõik aknad üle käia, ilma et masin akna alt läbi jalutajatele pähe kukuks ning mõne koha pesemata jätaks. See on nagu vertikaalne robottolmuimeja, ainult et niiske lapiga ja klaasile kinnitumise võimalusega. Selleks, et masina alla ei kukuks, on olemas iminapp ja lisaks ka turvatross, mis avarii korral (näiteks pika elektrikatkestuse ajal) masina kinni püüab.

Winbot 880 on iseennast puhastav. Kui pesed üsna mustasid aknaklaase, siis robot ei määri mitte mustust igale poole laiali, vaid oskab vahepeal ka oma klaasile kinnituvaid osasid puhtamaks teha. Lisaks käiakse iga koht üle vähemalt neli korda, et ka kõige tõrksam mustus maha tuleks. Seda teeb robot samast kohast vaid üks kord üle sõites, sest kõhu all on masinal neli järjestikust puhastajat. Deep Clean režiimis tehakse aga iga koha peal kaks puhastusringi.

Äärte tuvastamise tehnoloogia aitab servadeni liikuda ja ka nurgad täpselt ära puhastada. Kui aknal raame polegi ja tegemist on äärteta klaasfassaadiga, siis üle ääre ei sõitmise ärahoidmiseks on servade tuvastamise andurid masina nurkades. 2800 Pa imemisvõimega mootor hoiab masina alati klaasil, kuid võimsus pole siiski liiga suur, et klaasi purustada.

Winbot 880 on varustatud akuga, mis hoiab aknapuhastajat klaasil elektrikatkestuse ajal kinni kuni pool tundi. Lühikeste elektrikatkestuste jaoks on see tavaliselt piisav, aga kui juhtub toide kaduma pikemaks ajaks, siis selleks on olemas turvatross, mis tuleb kasutajal ise enne kindlasse kohta kinnitada, et robot alla ei kukuks. Seda turvameedet ilmselt eriti tihti vaja pole, aga igaks juhuks peab robot olema alati trossi otsas.

Elektritoite tagab peenike kaabel, millel pikkust 4,2 meetrit.

Kui aken on puhas, liigub aknapesurobot tagasi algusse ja jääb paigale. Sealt saab seadme maha võtta ja uuele aknale tõsta. Kui vaja mõni koht eraldi paremini puhastada, saab puldist masina just sellele kohale suunata.

Sel ajal, kui aknapesu käib, võid aga ise rahulikult muude asjadega tegeleda, sest kui töö valmis, annab masin sellest heliga teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.