Klicki 1000 soovitust

Salasilm liikluses: autokaamera võib ootamatul hetkel end väga hästi ära tasuda

Kuigi autokaamerat võib tunduda tüütu näppajate kartuses iga kord arvatuurlauale sättida ja ära võtta, võib sellest olla palju kasu, kui liikluses ootamatusse olukorda satud.

Millal miskit juhtub, seda ei tea kunagi, aga pardakaamera üheks parimaks omaduseks ongi see, et juhtumise hetkel see juba filmib ning saad ise hiljem videost vaadata, mis ka hetk varem juhtus.

Prestigio on hea ja odav vastupidavate pardakaamerate tootja, mille valikust Klicki poes leiab endale sobiva mudeli. Heidamegi pilgu peale, millega Prestigio erinevad mudelid toime tulevad.

Autokaamera Prestigio RoadRunner PCDVRR185 (59,99 eurot)

Kuigi see mudel on siin mainitud kaameratest odavaim ja võiks öelda, et sobib alustajale minimaalsete vajaduste jaoks, siis tegelikult on ka see juba üsna võimekas ja pakub enamat, kui täiesti minimaalsete vajadustega algaja oskakski kohe oodata.

Kaameral on öönägemise võimekus, Full HD eraldusvõime, järske liigutusi registreeriv gravitatsiooniandur ning ülilaia vaatenurgaga 140-kraadine objektiiv, mis katab kuni viis sõidurada.

Gravitatsioonianduril tuleks veel korra eraldi peatuda – see on avarii hetkel hindamatu abimees. Nimelt salvestab järske liigutusi, näiteks äkkpidurdust või kokkupõrget registreeriv andur videoklipi juhtunust (ja mõni hetk enne) kirjutuskaitstuna eraldi kataloogi, kust mälukaarti üle kirjutades seda kogemata ei saa kustutada. See on vajalik, et pikemaks ajaks oleks olulise sündmuse tunnistus alati alles. Tavaliselt kaamerad alustavad mälukaardil vanemate salvestuste üle kirjutamist, kui see täis saab, aga kaitstud kataloogi jäävad klipid alles.

Tagasi tulles kaamera pideva äravõtmise ja tagasipanemise juurde võib välja tuua, et sel mudelil on see eriti mugavaks tehtud. Kui kasutad seadet mitmes autos (või kuskil mujal), on komplektis kaasas kaks iminapaga kinnitust. Kinnitusjala külge käib kaamera ise magnetiga ja ka toide tuleb jala küljest, nii et kinnitamisega ei pea üldse jändama, see käib hetkega ja ka toitejuhe on alati paigas.

Autokaamera Prestigio Roadrunner 425 (69,99 eurot)

Kui tahad soodsat ja head kaamerat, millel aku kestab kauem, siis vali just see mudel. Ülejäänu on eelmise mudeliga üsna sarnane. Aku aga peab kaks korda pikemalt. Kui tahad näiteks autot töö ajal parklas valvata või öösel kodus, siis pikem akuaeg kulub kindlasti ära. Sel mudelil on samamoodi öönägemine, Full HD (2 MP sensoriga) eraldusvõime, gravitatsiooniandur ning liikumisele reageerimine.

Autokaamera Prestigio RoadRunner 380 (74,99 eurot)

Kas tahad filmida kahelt poolt – nii seda, mis tuuleklaasist ettepoole ja samal ajal ka autosalongi jääb? Selle kaameraga saabki sellega hakkama. Lisakaamera käib kergelt pulkpistikuga põhikaamera külge ning võidki salvestada hetki nii väljas toimuva liikluse kui salongis nähtuga sünkroonis.

Sisekaamera on veidi madalama resolutsiooniga (HD), väliskaamera aga Full HD-ga. Sisekaamera on öise nägemisega ja nii saad valvata autosalongi sissemurdmiste eest.

Autokaamera Prestigio RoadRunner PCDVRR370GPS (79,99 eurot)

Nagi nimigi vihjab, on see pardakaamera sisseehitatud GPS-iga. See väärt omadus aitab hiljem kindlaks teha, kus video on üles võetud. Eriti just reisil olles ja tundmatutes kohtades ei pruugi ju täpselt igal ajal teada, kus oled.

GPS täidab veel teistki rolli. Nimelt on kaameral häälteavitused ja kui GPS-i järgi oled kiiruspiiranguga alal, annab kaamera hoiatusega teada, kui oled kiirust ületamas.

Autokaamera Prestigio Roadrunner 415GPS (hind 89,99 eurot)

Võimsaim mudel siinsest sarjast pakub 2 MP kaameraga Full HD resolutsiooni, gravitatsioonianduri järgi kirjutuskaitset olulistele klippidele ning muidugi ka GPS-i tuge.

Tegemist on eelmisest mudelist pea poole pikema akuajaga seadmega, seega sobib kasutamiseks seal, kus autol pikemalt mootor välja lülitatud ehk näiteks päeval parklas ja öösel kodus valvekaamerana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.