Klicki 1000 soovitust

Tehisreaalsuse ja kodukino saab (peaaegu) tasku panna: virtuaalprillide mitu ametit

Samsung Galaxy S6, S7 ja üldse kogu S seeria on väga head nutitelefonid, kuid ostes endale üle 500 euro maksva mobiili, on ka ootused üsna kõrged. Lisaks võiks sellise tipptelefoniga midagi erilist teha – näiteks kodukino vaadata või tehisreaalsusse sukelduda.

Oculus Rift, üks tehisreaalsuse eestvedaja, on aastaid tegelenud virtuaalreaalsuse kättesaadavaks tegemisega ning on ka Samsungiga koostöös välja töötanud lihtsa ning suhteliselt soodsa prillipaari tehisreaalsuse nautimiseks – Samsung Gear VR.

Samsung Gear VR peakomplekt on sarnaselt Google´i nn pappkarbi prillidega nii-öelda kest, mis teeb Galaxy seeria telefonist virtuaalse peakomplekti, kuid on seejuures väga mugav pühe panna ning hea kasutatavusega tänu küljel olevatele nuppudele.

Kasutusvõimalus nr 1: kodukino kitsastes oludes

Fotosid teevad Samsungi Galaxy seeria telefonid hästi, mänge on samuti hea mängida, kuid videot läbi “lukuaugu” ehk mobiiliekraanilt vaadata on üsna tüütu.

Läbi Oculuse e-poe saab alla laadida näiteks Netflixi äpi, mis VR peakomplektiga seab virtuaalsesse videoruumi silmade ette üles suure ekraani, kust võib vaadata kõiki oma lemmikuid Netflixi seriaale või filme piisavalt suurelt, et tekiks kodukino kogemus.

Pildikvaliteet on hea ning korralike kõrvaklappidega garanteeritud küllalt hea kinoelamus, sest segamas pole ei ruumis liikuvad inimesed ega valgus. Kasuta kasvõi reisil olles bussis või lennukis, aga miks mitte ka kodus või mujal, kui on häirivaid kõrvalmõjusid.

Eks teemat on käsitletud juba aastakümneid ka ulmefilmides, kuid nüüd on aeg käes ise proovida, tundub päris mõistlik ja mugav.

Kasutusvõimalus nr 2: mängud, mis ümbritsevad igast küljest

Lisaks Netflixile on virtuaalprillide jaoks saadaval hulgaliselt mänge, mida mängida nii üksi kui sõpradega. Näiteks tuntud mäng Minecraft on VR versioonina täiesti olemas:

Otsida tuleb Samsung Gear VR-iga ühilduvaid mänge, mis tavaliselt esitavad need riistvarale kõrgemaid nõudmisi, kuid uuemad Samsung Galaxy seeria telefonid saavad nendega hakkama.

Kasutusvõimalus nr 3: naudi 360 kraadi meediat!

Gear VR oskab näidata ka 360 kraadi pilte, mis on pildistatud Samsung Gear 360 kaameraga või Youtube´i üles laetud 360 kraadi videoid, mida näeb just selles suunas, kuhu oma pea pöörad.

Vaata näiteks 360° tsirkuse kogemust – KURIOS by Cirque du Soleil:

Muidugi võib virtuaalprillidega sukelduda ka Google Earthi või Google Street View´ panoraampiltide maailma ja vaadata, millised kauged kohad välja näevad, kui ise seal keskel seisad.

Kuidas kasutada?

Samsung Gear VR peakomplektil on USB liides ning see ühildub üsna pika nimekirja Samsungi seadmetega, nagu Galaxy Note 7, S7, S7 Edge, Note 5, S6, S6 Edge and S6 Edge+. Kasutatav on see ka teiste mobiilidega, mis Gear VR sahtli sisse ära mahuvad ja mille jaoks USB pesa on õiges kohas.

Ka peakomplektil endal on oma USB pesa, et su telefoni aku kasutamisel tühjaks ei saaks.
Gear VR sobib üsna hästi prillikasutajatele, kuna läätsekaugust saab vastavalt enda nägemisele liigutada ning pildi ära fokuseerida. Samuti on virtuaalprillide laius piisav, et mahuks prillidega pähe sättida.

Vaata pakkumist Samsung Gear VR prillidele Klicki e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.