Miterassa blogi

Need on aasta parimad juhtmevabad mürasummutavad kõrvaklapid

Juhtmevabad kõrvaklapid annavad vabaduse – võid kasutada neid igas olukorras kartmata, et kaablid kuhugi taha kinni jäävad ning klapid peast tõmbavad. Lisaks saab juhtmevabade klappide heliallikas olla kuskil sügaval põues või kotipõhjas. Kuid veel pakuvad head klapid mürasummutust, mugavaid kõrvapolstreid, pikka akuaega ning kvaliteetset heli. Siin on lõppenud aasta parimad isendid erinevate näitajate põhjal välja valituna, millega saad ka alanud aastal edukalt hakkama.

Parim mürasummutus – Sony WH-1000XM3

Sony uue põlvkonna mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid on näiteks What Hi-Fi? portaali poolt tunnistatud maailma parimateks ja üks määrav omadus, mille järgi see tiitel omistati, ongi mugav ja juhitav mürasummutus. Ka seekordse EISA auhinna saajaks kategoorias “Parimad mürasummutavad kõrvaklapid” oli just Sony WH-1000XM3.

Heaks teevad Sony mürasummutuse seadistusvõimalused. WH-1000XM3 kasutab mitmetasemelist mürasummutust, mis laseb läbi just need helid, mida soovid kuulda. Mõnikord on vaja kuulata väliseid helisid, neid saab puudutustega juhtides mürasummutusest läbi lasta ning samas võib korralikult kõrvaldada nii kontorimüra kui lennukimootorite madalsagedusliku põrina. Kõike seda teeb Sony puhtalt, säilitades heli kvaliteedi.

Parim helikvaliteet – Powers & Wilkins PX

Need mürasummutavad klapid on mitmetest testides saanud proffidelt kiita ja maksimumhinded väga hea helikvaliteedi pärast (nii ütlevad näiteks The Verge või Trusted Review). Tegemist on tootja esimeste mürasummutavate juhtmevabade kõrvaklappidega, mis seadsid lati kohe üsna kõrgele.

Summutada saab erinevaid taustamürasid – linnamüra, lennukimüra, kontorimüra ja vaatamata summutusele jääb helikvaliteet samal ajal moonutamata. Aku kestab 22 tundi.

Parim aku tööaeg – Beats Studio3

Ideaalselt Apple´i seadmetega sobivad Beatsi klapid hiilgavad kõige pikema aku tööajaga – 40 tundi.

Spetsiaalse W1 mikrokiibiga analüüsitakse helisid 50 000 korda sekundis ja eemaldatakse tarkvara abiga kõik, mis kuulamist takistab – tänavamüra, inimkõne, mootorite mürina jne. Apple´i W1 kiip aitab ka ühendada klapid oma Apple´i seadmetega ühe nupuvajutusega ning lülituda kiirelt näiteks iPhone´ist muusika kuulamiselt MacBookist filmi vaatamise peale, ilma et peaksid vahepeal seadistamisega vaeva nägema.

Kõige mugavamad kanda – Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II kõrvaklapid on väga kerged oma suuruse kohta, suurte pehmete kõrvapatjadega ning vastupudavast plastist korpusekattega. Sangade pikkust saab hästi reguleerida, kuulari väline kate on korrosioonikindel. Sanga poolt peale avaldatav surve on optimaalne ka pikemal kuulamisel, pehmed kuulariäärised aitavad lisada passiivset mürasummutust. Komplektist leiab mugava koti, millega kokkuklapitud kõrvaklapid reisile kaasa võtta. Mürasummutuse režiime on mitmeid erinevaid, aku kestab kuni 20 tundi.

Parim juhtmevaba kõrvasisene ja mürasummutav komplekt – Sony WF-1000XM3

Kui hindad lisaks heale mürasummutusele ka mobiilsust ja kompaktsust, siis vajad juhtmevabasid kõrvasiseseid klappe. Sony WF-1000XM3 toobki selle mugavuse kvaliteetse Sony mürasummutusega sinu kõrva väga kompaktses vormis.

Kõrvaklapiotsikud on disainitud nii, et need alati korralikult kuulareid paigal hoiaks, ükskõik mida kasutaja ka ei teeks. Aku kestab küll vaid 6 tundi, mis suurte üle pea kõrvaklappidega võrreldes tundub vähe, kuid kõrvasisestel mudelitel on seegi üsna hea tulemus, sest aku on samuti väike ja peab pisikesse korpusse ära mahtuma. Laadimiskapsel annab lisaks juurde 18 tundi kuulamisaega.

Mürasummutust ja helivaljust saab juhtida puutetundlikult.

Parim disain – Bang & Olufsen Beoplay H9 3rd Gen

Bang & Olufsenilt kõige stiilsemad kõrvaklapid ei tule üllatusena – see Taani tootja on iga oma toote puhul pannud erilist rõhku just tipptasemel tootedisainile. Beoplay H9 3rd Gen tooteid võib valida paljude eksootiliste värvitoonidega, luksusliku välimuse annavad peen hästitöödeldud ehtne nahkkate ja lihvitud ning toonitud alumiinium. Kõik on stiilne ja iga detail paigas.

Lisaks on neil hea välimusega klappidel ka väga pikk aku tööaeg – 25 tundi. Juhtida saab puutetundlikult või äpist.

Vaata kõiki kõrvaklappide ja kõlarite pakkumisi T1 Mall of Tallinna 1. korrusel asuvast MySound2Go salongist või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.