Miterassa blogi

Sonos Arc soundbar: rohkesti kasulikke funktsioone, Dolby Atmos ruumiline heli ja äpist juhitav

Foto: Sonos.

Sonos Arc on USA ettevõtte Sonose esmaklassiline soundbar, mis pakub ruumilist helikogemust ilma täiendavaid kõlareid kasutamata. Tegemist on Apple Airplay, Google Assistanti ja Amazon Alexa toega nutika kõlariga, mida saab ka häälkäsklustega juhtida.

Mida põnevat Sonose ribakõlar veel pakub?

Dolby Atmose 3D heli

Sonos Arc on varustatud 11 D-klassi digitaalse võimendi, kaheksa elliptilise kujuga madalsageduskõlari ja kolme kõrgsageduskõlariga, pakkudes seeläbi tõeliselt rikkaliku bassi ja kvaliteetset heli. Soundbar’i kvaliteet on hea nii filmide, muusika kui mängude jaoks, toetades muu hulgas ka Dolby Atmose ruumilist 3D heli, ent selle tingimuseks on eARC-toega teler. 

Kui teler on välja lülitatud, ei pea nutikas ribakõlar niisama seisma, vaid seda saab kasutada muusika kuulamiseks teistest allikatest, näiteks tuntud teenustest striimimiseks.

Ribakõlar on saadaval kahes värvuses, must ja valge

Juhi kõlarit nutitelefonist

Sonos Arc soundbar’i puhul on ära kaotatud tavapärane kaugjuhtimispult ning selle asemel on võimalik kasutada enda nutitelefonis olevat Sonos S2 rakendust, mis muudab heli juhtimise märgatavalt mugavamaks. 

Soovi korral saab soundbar’i ühendada ka teiste Sonose kõlarite või bassikõlaritega, et luua Multiroom-lahendus. Sonose rakendus annab võimaluse ühildada kõlareid vastavalt ruumidele ja hallata seda, millistes ruumides heli esitatakse.

Mõistagi on olemas ka puutetundlikud juhtnupud, mis asuvad kõlari ülaosas ja mida saab kasutada heli esitamiseks, peatamiseks, helitugevuse reguleerimiseks ja mikrofonide vaigistamiseks.

Nagu kõikidel teistel Sonose kõlaritel, on ka Arc’il sisseehitatud striimingteenused (Spotify, Tidal, Deezer, amazon Music, internetiraadiod jne). Kokku on üle 100 teenuse.

Mugavust lisab veel Google Assistanti ja Alexaga toega hääljuhtimine. Niisiis, kui inglise keeles rääkimine sulle raskusi ei valmista, on hääljuhtimine kahtlemata üks ütlemata kasulik funktsioon. 

Kasulikud funktsioonid

Muude funktsioonide hulka kuulub ka veel TruePlay, mis kohandab heli täpselt nii, et see sobiks kõige paremini selle ruumi akustikaga, kus heliriba parasjagu asub. Küll aga töötab see funktsioon ainult Apple’i seadmetega.

Saadaval on ka muud režiimid, sealhulgas näiteks kõne täiustamise (Speech Enhancement) funktsioon, mis muudab dialoogi selgemaks, kui tegelased räägivad vaikselt või filmis tuleb mõni valjem stseen. 

Imelihtne seadistada

Kuna Sonos Arc on loodud kõik-ühes soundbar’ina, siis pole sellel välist bassikõlarit. See tähendab, et kõlar tuleb ühendada ainult vooluvõrku ja teleri HDMI (ARC) porti. Kogu protsess ei võta rohkem aega kui 15 minutit. 

Nagu eespool mainitud sai, siis aitab suure osa seadistamisest ära teha nutitelefoni rakendus.
Miterassa poest leiad suurima valiku Sonose tooteid Eestis. Tutvu tootevalikuga SIIN või mine ja veendu Sonose võrratus helis ise Miterassa esindustes!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.