Ridango blogi

Kas teadsid: ühe kaardiga saad ühistransporti kasutada üle kogu Eesti

Foto: Scanpix/Raul Mee.

Ühistranspordis sõiduõiguse registreerimine viipamise teel on muutnud ühistranspordi kasutamise lihtsaks ning mugavaks suuresti tänu üle-Eesti kehtivale sõidukaardile, mida on võimalik kasutada mitmes linnas ja maakonnas.

Üks kaart üle Eesti

Eesti ettevõte Ridango võimaldab viipamise teel osta ühistranspordis pileteid ning registreerida sõiduõigust Ühiskaardiga, mida on võimalik kasutada Tallinnas ja Harjumaal, Tartus ja Tartumaal, Pärnumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Jõgevamaal, Kohtla-Järvel, Narvas ja Lääne-Virumaal. 

Piletisüsteemis saab seega sõiduõiguse tõestamiseks ning piletite hankimiseks kasutada erinevate piirkondade kujundusega Ühiskaarti – Tallinna ja Harjumaa, Tartu, Pärnumaa, Viljandi, Atko, GoBus, Ridango ning Maanteeameti oma.

See tähendab, et Tallinna ühiskaardiga on võimalik sõita näiteks Tartus ning Tartu kaardiga Tallinnas ilma, et inimene peaks soetama iga linna tarbeks eraldi kaardi.

Üks kaart kehtib pea kõigil Eesti avalikel liinidel, seda saab kasutada nii linnades, GoBus ja MK Reiside kaugliinidel kui ka maakonnaliinidel reisides ning osaliselt Elroni rongides. Ainus erand on see, et Tartu kaarti ei ole võimalik kasutada Kohtla-Järvel. 

Ühistranspordile lisaks on võimalik Ühiskaarti kasutada ka Tallinna Loomaaias ning Botaanikaaias, aga ka Pargi&Reisi parklates.

Kust seda kaarti saab?

Ühiskaarti saab hankida arvukatest müügipunktidest üle terve Eesti ning kaardikontole pileteid osta ja raha laadida lisaks ka veebilehe või mobiilirakenduse abil.

Selleks, et kaardikontole laetud piletid ja raha ei läheks kaardi kadumisel kaotsi, tuleb kaart isikustada ehk seostada konkreetse isikuga. Samuti võimaldab isikustamine kasutada erinevaid soodustusi ja tallinlastele mõeldud tasuta sõiduõigust. Isikustamata kaarti võib kasutada igaüks, isikustatud kaarti vaid kaardiga seotud isik.  

Arvestada tuleb sellega, et korraga on võimalik isikustada vaid üks kaart, mis tähendab seda, et kui inimesel on isikustatud Tallinna Ühiskaart ning ta isikustab ka näiteks Tartu kaardi, siis muutub eelnevalt isikustatud staatuses olnud Tallinna Ühiskaart mitteaktiivseks.

Kuid kuna mitme kaardi olemasolu pole vajalik, siis piisabki ühistranspordiga liiklemisel vaid ühest isikustatud kaardist. 

Ridango töötab selle nimel, et tulevikus saaks ühistranspordis Ühiskaardi asemel kasutada kontaktivaba pangakaarti lisaks piletite ostmisele (mis Tallinnas ja Tartus on juba praegu võimalik) ka sõiduõiguse registreerimiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.