Varu sularaha: Eesti ühistranspordi kaardimaksed tõrguvad, põhjuseks küberrünnak Ridango vastu

Eestis kasutatavatel validaatoritel ei saa maksmiseks ISIC-ut kasutada.Foto: Ridango

Digigeeniusele jõudis täna mitu vihjet lugejatelt, kes ei saanud ühistranspordis kaardiga maksta ning seda nii makseterminalis kui ka teenindajate käest ostes. Põhjuseks on tõrked Ridango makselahendusega, kes Eesti ühistransportide kaardimakseid ja piletivalideerijaid haldab.

Ühe lugeja sõnul valitses täna Elroni rongis kaardimaksete tõrke tõttu paras segadus. “See rongiasi ikka korralik kaos täna, näitab, et pilet ostetud, aga raha maha kaardilt ei lähe,” sõnas ta.

“Prooviti osta kaardiga, aga raha maha ei läinud. Klienditeenindaja ka stressis. Kui sularahas maksta, peab võimalikult täpne olema,” kirjeldas olukorda teine rongisõitja.

Mured olid ka mujal ühistranspordis, näiteks Tallinna trammis sõites ei saanud seal ühiskaarti valideerida ja piletvalidaator lülitas ennast sisse-välja.

Lisaks füüsilistele makselahendustele tõrgub hetkel ka pilet.ee veebileht ning Elroni kodulehel on probleeme sõiduaegade kuvamisega.

Elroni kommunikatsioonijuht Kristo Mäe kinnitas, et maksed on hetkel häiritud ja mure on praegu Ridango makselahendustega, kes Eesti ühistransportides terminale ja kaardimakseid haldab.

Mäe sõnul saab rongis sularahaga maksta ja kui klienditeenindaja ei saa sularaha vastu võtta, siis on rongisõit tasuta.

Mäe sõnul toimus või on toimumas hetkel Ridango vastu küberrünnak. Ridango kommunikatsioonijuht Kristi Toomet kinnitas Digigeeniusele, et hetkel on nii kogu Eesti kui ka kõikide firma välisklientide piletisüsteemid rünnaku all ning see-tõttu on juba päeva esimesest poolest kõikide Ridango klientide piletimüük häiritud.

“Tegeleme väga aktiivselt probleemi kõrvaldamisega ning loodame küberrünnakud peatada nii pea kui võimalik. Praegu kahjuks ei saa me lubada, millal täpselt piletisüsteemid taastuvad. Vabandame siiralt tekkinud ebamugavuste eest!” lisas Toomet.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.