Sony Centeri blogi

Sony kaks uut kõlarit nüüd Sony Centeris saadaval – testi neid oma muusikaga

Hiliskevadel esitletud Sony uued akuga suvekõlarid on nüüd Eestisse jõudnud. Neid tasub testima minna lähimasse Sony Centeri salongi, kus on võimalik uusi tooteid järgi proovida oma muusikaga. Ise kuulates saab kõige parema ettekujutuse, mida uued mudelid endast kujutavad ja kui loomulikult lemmikmuusikat esitavad.

Sony uued akuga peo- ja suvekõlarid SRS-XG500 ja SRS-XP500 on mõlemad pealtnäha üsna kompaktsed, aga tegelikult võib mulje olla piltide järgi natuke petlik – ise kõlareid oma silmaga nähes tunduvad need hoopis suuremad. Samas võib SRS-XG500 ikkagi mugavalt sangast õlale haarata ja igale poole kaasa võtta, see pole siiski nii suur ja raske, et kaasaskandmist segaks. Suured kõlarielemendid tagavad silindrikujulise muusikakeskuse kostmise üsna kaugele nii õues kui suuremas ruumis. SRS-XP500 on aga veelgi suurem püsti ja pikali kasutatav kõlar Mega Bass´iga, mis annab hea sügava bassi ja valju heli koos valgusefektidega.

SRS-XG500 on IP66 standardile vastava veekindlusega ehk kannatab lühiajalist vette kukkumist, samuti on korpus tugevdatud ning talub lööke. Kõlar kestab 30 tundi, mis on üsna piisav mitmeks päevaks linnast kadumiseks ning kiirlaadimisega saab kümneminutise laadimisega kolm tundi akuaega juurde. Kõlari membraan pole ringikujuline, vaid külgedelt pikemaks venitatud, mis annab suurema pinna heli tekitamiseks. Nn. X-Balanced ehitusega kõlarielemendid tekitavad valjema heli ning ühtlasi saab kuulata ka sügavamaid basse. Otstes on passiivsed helipeegeldid, mis veelgi basse võimendavad ja väldivad “plärisemist” helivaljust põhja keerates. Kõrgemate sageduste jaoks on eraldi väiksem kõlarielement.

Otstes asuvad ka LED-valgustuse rõngad, mille efekte saab seadistada Sony Music Centeri äpist.

Mikrofonisisendit kasutatakse peol kahel eesmärgil. XG500 võib töötada mikrofonisisendist kitarri- või mikrofonivõimendina, seda saab kasutada aga ka näiteks karaoke laulmiseks mikrofoniga.

Ühendus toimub üle Bluetoothi ning ühilduvaid kõlareid saab samasse süsteemi ühendada kuni sada. Võimalus on mängida lugusid otse mälupulgalt, mille saab ühendada kõlari tagumisse USB pessa. Kaks USB pesa toimivad ka nutiseadmete laadijana, jagades sisseehitatud akut teiste seadmetega.

SRS-XP500 on tunduvalt suurem akuga kõlar, kuid ka seda saab lihtsalt transportida ülaservas oleva sangaga. Suurel peokõlaril on võimsad kõlarielemendid, mille valjus on võrreldav juba mõne kompaktsema kontserdikõlariga. Lisaks suurele bassielemendile ja kõrgete sageduste jaoks paigutatud eraldi väiksemale kõlarielemendile võimendab basse veel passiivne helipeegeldi, mis hoiab ära maksimaalse valjusega tekkivad moonutused.

Kõlaril on ülemises osas LED valgustus, mille efekte juhitakse Sony Music Centeri äpist. Samast rakendusest on võimalik muidugi ka muusikat juhtida ning heliseadeid muuta.

Vastupidavusklass IPX4 pole küll mõeldud vee alla minekuks, kuid korpus peab siiski vastu pritsmetele ja isegi vihma jätte unustamine ei tee veel midagi.

Aku kestab 20 tundi, kiirlaadimisega saab kümne minutiga juurde 80 minutit kuulamisaega.

SRS-XP500 pakub kahte helisisendit, seega saad korraga ühendada näiteks mikrofoni ja kitarrivõimendi. Nii piisab ühest kõlarist kogu väikesele ansamblile esinemiseks. Kahest USB pesast võib peo ajal ka kahte nutiseadet korraga laadida, kui vajadus tekib.

Juhtmevabaks ühenduseks on kvaliteetne Bluetooth, ühilduvaid kõlareid võib Party Connect´i abiga ühendada ühe peo jaoks isegi kuni sada tükki.

Uute kõlarite heliomaduste ja valjuse kohta saab aga kõige paremini teada siis, kui ise järgi proovida. Sony Centeri esindustes on kõlarid kohapeal olemas ja igaüks võib katsetada, kuidas need kõlavad. Vaata lähemalt SRS-XG500 kohta siit ja SRS-XP500 kohta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.