FutureLaw 2024 toob Eestisse juhtivad eksperdid ja arvamusliidrid

TalTechi õiguse instituudi juht, professor Tanel Kerikmäe.Foto: erakogu / TalTech

Põhjamaade suurimaks õigustehnoloogia ja -innovatsiooni konverentsiks kujunenud FutureLaw toimub ka järgmisel aastal, tuues 16.–17. mail 2024 Tallinnasse kokku taas palju säravaid õiguseksperte.

Tegemist on rahvusvahelise tähtsündmusega, mis põhiteemade kõrval keskendub jätkusuutlikkuse, kaasatuse ja eetiliste väärtuste edendamisele-toetamisele. On ju õigusinnovatsioon teema, kus tehnoloogia areng võib olla kohati kiirem kui ülejäänud ühiskonna valmisolek või suutlikkus uuendustega kaasa minna.

Konverentsi üheks korraldajaks on Tallinna Tehnikaülikool (TalTech), kus õigustehnoloogias ja sellega kaasnevas innovatsioonis ollakse Eestis teenäitaja rollis.

FutureLaw 2024 sihtrühmaks on korraldajate sõnul kõik, kes tunnevad huvi õiguse ja tehnoloogia võimalike kokkupuutepunktide vastu – ja neid jagub paljude huvigruppide näol! TalTechi teadur Ebru Metin rõhutab, et 2024. aastal ootavad nad osalema nii teadlasi, ettevõtjaid, investoreid, poliitikakujundajaid, insenere kui ka juuratudengeid. Õiguse ja tehnoloogiavallas tegutsevate spetsialistide kõrval on üritusest osa võtma oodatud erinevate elualade esindajad, kes tahavad olla valdkonna arenguga kursis ning keda see põnev ja üha enam väljakutseid esitav valdkond kõnetab.

Metini sõnul tasub esile ka FutureLaw 2024 osalemise eeliseid, milleks on erakordne võimalus õppida rahvusvaheliselt tuntud praktikutelt ja saada ülevaade kõige uuematest õigustehnoloogilistest lahendustest. Lisaks on see ideaalne võimalus  suhtlusvõrgustiku loomiseks üle kogu maailma.

“Esinema on lubanud tulla tuntud arvamusliidrid nagu Damien Riehl, Alan Raguenau, Tobias Heining, Markus Hartung, Henrik Wehrs, Eesti esindajatest Aku Sorainen ja Villu Kõve,” loetleb Metin. Ta lisab, et eelmisel konverentsil FutureLaw 2023 olid esindatud tippadvokaadibürood Põhjamaadest, samuti õigusteemadega tegelevad meeskonnad east tõestanud ettevõtetest ja turuliidritest. Näiteks võib tuua Wise, Eesti Energia, Bolt, Coolbet, Dynatech jt.

TalTech õiguse instituudi juhi, professor Tanel Kerikmäe sõnul on konverentsi puhul tegemist uuemeelsete õiguspraktikute ja teadlaste festivaliga, kus leitakse sünergiaid ja seatakse uusi sihte.

Kogu olulise info 2024. aasta mais toimuva sündmuse teemade, registreerimise ja ka esinejate kohta leiab konverentsi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.