Kuulus tippteadlane peab TalTechis avaliku loengu

Loengus tutvustatakse tipptasemel teadusuuringuid, mh mikroobsete organismide kasutamise võimalusi jätkusuutlikus biotootmises, aga ka mitmesuguseid uudseid lahendusi, et aidata tulla toime maailma ees seisvate probleemidega.Foto: Shutterstock

Kes soovib rohkem teada sünteetilise bioloogia ja biotehnoloogia viimastest murrangulistest arengutest, on oodatud 15. septembril kell 14.00 Tallinna Tehnikaülikooli ruumi SCI-109, kus kaasahaarava loengu peab rahvusvaheliselt tuntud tippteadlane, Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) professor Chris Voigt.

Oma silmapaistva karjääri jooksul on Voigt olnud selle valdkonna teadusuuringute ja innovatsiooni teerajaja, muutes täielikult arusaama bioloogilistest süsteemidest. Loengus tutvustab ta tipptasemel teadusuuringuid, mh mikroobsete organismide kasutamise võimalusi jätkusuutlikus biotootmises, aga ka mitmesuguseid uudseid lahendusi, et aidata tulla toime maailma ees seisvate probleemidega.

TalTechi loodusteaduskonna kaasprofessor, puidu- ja põllumajandusjääkidest toiduainete tootmist arendava Eesti iduettevõtte Äio tech kaasasutaja Petri-Jaan Lahtvee rõhutab, et oodata on inspireerivat kogemust sõltumata sellest, kas ollakse teadlane, üliõpilane või ka lihtsalt bioloogia- ja tehnoloogiahuviline inimene. Silmaringi avardav kogemus on see kõigile.

“Soovitan kindlasti osaleda, sest sellist võimalust ei pruugi niipea tulla,” ütleb Lahtvee.

Rohkem infot professor Chris Voigti teadustegevuse kohta leiab SIIT.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.