Tehnikaülikooli avatud õpe: teekond ülikoolidiplomini, enesetäiendus või lapsepõlveunistuse täideviimine?

TalTechis käib vastuvõtt avatud õppesse. Nõnda saab end harida paindlikult nii aja kui kohustuste mõttes – saab õppida vaid ühte ainet või ka mitut korraga jõudmaks bakalaureuse- või magistrikraadini.

„Edasiõppimine on parim võimalus ennast täiendada või astuda esimene mõtestatud samm uue elukutse valikul. Maailma suurkorporatsioonide juhid näevad vajadust oma töötajaid ümber õpetada iga 2-4 aasta tagant. Näita oma tööandjale ise eeskuju,“ kutsus üles Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikooli juht Hanno Tomberg. Igal aastal nõutab TalTechi avatud õppes teadmisi 1400 inimest.

Elukestev õppimine on muutumas järjest populaarsemaks ja põhjusega. Sel aastal on olnud mitmeid suurkoondamisi, mis annavad märku tööjõuturu muutumisest. Avatud õpe aitab oskused tööjõuturuga vastavusse.

Ja mõtleveel kaugemale: millised olid lapsepõlveunistused? Ja milliseid täna levinud ameteid toona veel olemaski polnud? Millised uued teadmised annavad kogemusele veelgi väärtust juurde?

Avatud õppes saab valida enam kui tuhande õppeaine seast inseneri-, IT-, majanduse-, loodusteaduste ja merenduse erialal. Nii saab omandada uut eriala, värskendada või täiendada teadmisi oma valdkonnas, jätkata varem pooleli jäänud õpinguid või tudeerida ka siis, kui ülikooli sisse ei saanud.

Ent kui avatud õppe võimalused tunduvad liiga laiad või on eesmärgiks mõne sfääri sihipärasem avastamine, siis tasub kaaluda mikrokraadi. See on mõned semestrid kestev sihipärane õpe, mille lõppedes saab tunnistuse.

Avatud õppes saadud ainepunkte saad hiljem kasutada kraadi omandamisel.

Avatud õpe ja mikrokraad on tasulised. Vastuvõtt on avatud augusti lõpuni. Vastuvõtt ja tingimused (taltech.ee)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.