Tuleviku linn

Belgias arendatakse tehnoloogiat, mis suudab jälgida reaalajas hoonete veetarbimist ja lekkeid

Foto: Shayp.

Belgia pealinnas Brüsselis tegutsev tehnoloogiaettevõte Shayp on kokku kogunud 1,9 miljonit eurot, et arendada edasi hoonetele mõeldud nutikat veeseiresüsteemi

Shaypi tehnoloogia kasutab veetarbimise mõõtmiseks andurit koos masinõppe ja täiustatud analüütikaga. Ettevõtte teatel võimaldab see kinnisvaraomanikel vähendada veetarbimist rohkem kui 20 protsenti.

Ligi iga kolmas hoone kannatab iga aasta kulukate veelekke probleemide küüsis, nagu seda on vigased torustikud ja rikki läinud süsteemid. Need lekked võivad moodustada umbes kuni 60 protsenti maja veearvest, kuna valdav osa leketest jääb märkamatuks. 

“Kinnisvarasektor moodustab üle 70 protsendi veevarustusest, mis teeb sellest võtmetegija kasvava veepuuduse vastu võitlemisel. Siin tahame tulla appi meie ja midagi muuta, “ sõnas Shaypi tegevjuht Alex McCormack.

Kuuldavasti on Brüsseli linn süsteemi juba kasutanud suure tegevuskava tutvustamiseks, mis säästab Belgia pealinnale aastas üle 50 miljoni liitri vett.

Anduri paigaldus võtab aega ligi 5 minutit ning suudab tuvastada lekkeid ja süsteemiga seotud anomaaliad reaalajas kogu hoone veevarustuses. 

Veebirakendus hoiatab inimesi viivitamatult kõigist probleemidest. Kasutajad saavad jälgida tehtud toimingute, kokkuhoitud vee ajalugu ja tuvastada edasisi meetmeid veetarbimise parandamiseks ja kokkuhoidmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.