Tuleviku linn

Uudne mobiilirakendus annab Berliini ühistranspordile uue tähenduse

Mobiilsuse tähendus on hoogsalt muutumas ning selle mõiste ümberdefineerimisel on eesrinnas Trafi nimeline ettevõte, kes on disaininud rakenduse Jelbi. Jelbi on loodud koostöös Berliini ühistranspordiametiga ning hõlmab endas lausa 12 erinevat viisi linnas liikumiseks.

Teenuse katseperiood sai alguse tänavu suve algul ning muutub täielikult töövõimeliseks sel sügisel. Tegu on ka esimese rakendusega omasuguste hulgas, mis suudab niivõrd palju transpordimooduseid ühte kombineerida, vähendamaks sõidukite üleüldist üksikkasutust. Praegu pakutakse ühistranspordi repertuaaris tramme, ronge, praame, metrood, autosid, busse, taksosid ning tõuke-ja tavarattaid.

Integreeritud mobiilsuse võrgustik kombineeritakse reaalajas liiklusinfoga, mis lubab kasutajal oma igapäevaseid marsruute efektiivsemaks muuta, sõite ette planeerida ning läbi rakenduse ka nende eest maksta.

Rakenduse loojate sõnul on teenuse Berliiniga ühildamine esimene suur samm antud tehnoloogia levitamises. Järgmisel aastal on Trafi nimelisel arendajafirmal plaanis veelgi enam linnu ja riike Jelbisse koondada ning võimaldada aina sujuvamat liikumisvõimalust.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.