Tuleviku linn

Vilniuse ühistranspordis võetakse kasutusele uus ja nutikas piletimüügisüsteem

Ühistransport Vilniuse kesklinnasFoto: Shutterstock

Leedu pealinn Vilnius võtab kasutusele uue kontopõhise piletimüügisüsteemi, mis muudab piletite ostmise ja kontrollimise senisest märksa mugavamaks. Linn loodab, et uus süsteem parandab teenuste kvaliteeti ja toob ühistransporti reisijaid juurde.

Vilniuse uue piletimüügisüsteemi taga on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti tehnoloogiaettevõte Ridango. Sarnased piletimüügisüsteemid on juba kasutusel mitmes Euroopa linnas, sealhulgas Tallinnas ja teistes Eesti linnades, aga ka näiteks Kiievis ja Klaipedas. 

Kontopõhise süsteemi puhul saavad reisijad ise valida, kuidas tasuda pileti eest ilma, et peaksid selleks kaasas kandma spetsiaalset kaarti või seadet. Tänu uuele süsteemile muutub mugavamaks ka piletite kontrollimine. Tulevikus plaanitakse süsteemi laiendada ning võtta see kasutusel ka teiste avalike teenuste puhul.

Vilniuses sõidab ühe päeva jooksul ühistranspordiga keskmiselt 346 000 inimest ning selleks, et muuta ühistranspordi kasutamine inimestele mugavamaks, oli tarvis uut piletimüügisüsteemi.

Vilniuse aselinnapea Tomas Gulbinase hinnangul aitab uus süsteem muuta ühistranspordi linnaelanike seas populaarsemaks. “Usun, et uus ja mugavam piletisüsteem parandab teenuste kvaliteeti ja suurendab ühistransporti eelistavate inimeste hulka,” rääkis Gulbinas.

Ridango juht Erki Lipre lisas, et ettevõttel on au olla abiks Vilniuse ühistranspordi piletisüsteemi uuendamisel. “Meie eesmärk on luua võimalikult sujuv kliendikogemus, mis julgustaks inimesi eelistama oma igapäevaste käikude tegemiseks ühistransporti. See on üks sammuke jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku linnaruumi suunas,” rääkis Lipre.

Ridango tehnoloogia võetakse kasutusele ligi 700 ühissõidukis ja uus piletimüügisüsteem läheb käiku 2023. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.