Tuleviku tänav

Müüt või mitte: sähkuga saab ka talvel liigelda

Korralikult puhtaks lükatud teel kannatab ka talvel sähkutada. Foto: Tuul

Juba kolmandat talve jääb Tuul Tallinna tänavatele, kui teised rendisähkud talveund suiguvad. Kas elektritõukeratas on lihtsalt suvine lõbusõiduriist või kõlbab sellega tõesti vuhiseda ka lumise ja libeda talveilmaga?

Kuigi esimesed sähkusõidud lume ja külmaga võivad tunduda harjumatud, on sähku õige riietusega ning ettevaatusabinõusid silmas pidades ka talvel suurepärane liikumisvahend. Et elektritõukeratas on keskkonnasõbralik alternatiiv autoga sõitmisele, ei tule ilmselt kellelegi üllatusena. Ent just talvisel sähkusõidul on veel mitmeid eeliseid.

 • Pääsed liiklusummikutest
  Talviti liigub iga päev autoga veelgi rohkem inimesi kui suveperioodil, mis tähendab rohkem autosid ja suuremaid ummikuid. Tuulega vuhised ummikutest mööda kerge vaevaga.
 • Parkimismured on unustatud
  Parkimiskohtade leidmine on Tallinnas keeruline igal aastaajal, aga eriti talvel. Tuulega saad sõida punktist A kohta B ja jätta tõuksi muretult järgmist sähkutajat ootama.
 • Viibid rohkem värskes õhus
  Värskes õhus viibimine kipub külmaga oluliselt vähenema. Tõuksiga sõites saad värske õhu minutid kätte igapäevatoiminguid tehes. See tuleb kasuks immuunsüsteemile ja virgutab keha.

Talvekindlad tõuksid

Tuule elektritõukerattad on ainsad maailmas, mis on valmistatud väljaspool Aasiat. Tänu sellele on ühtlasi tegemist ainsate tõuksidega, mille ehitamisel on silmas peetud põhjamaist talveilma. “Kuna meie tõukerattad on siinsamas Eestis toodetud, saame ise kontrollida tõukside vastupidavust, kasutades sähkudel kvaliteetsemaid detaile, mis ka talvetingimustes vastu peavad,” räägib Tuule turundusspetsialist Silvia Linnuste.

Ka Tuule rehvid on spetsiaalselt laiemad, et need oleks vastupidavad ka lumistes teeoludes. Laiad rattad ja lai astmelaud hoiavad ilusti tasakaalu ning õige sõidukiirusega on sõit täiesti tavapärane. Ohutuma sõidu tagamiseks saab kasutaja soovi korral maksimaalset sõidukiirust vähendada kuni 15 km/h, valides Tuule äpist “algaja režiimi” (otsi menüüst “Abi ja ohutus” ning sealt omakorda “Ohutus”). Režiimi nimest ei tasu end eksitada lasta, sest eriti talvel kehtib vanasõna: “Kes tasa sõidab, see kaugele jõuab.”

Tuule rehvid on spetsiaalselt laiemad, et need oleks vastupidavad ka lumistes teeoludes. Foto: Tuul

Sähkuta ohutult

“Meie jaoks on oluline nii meie sõitjate kui ka kaasliiklejate tervis ja ohutus, sellepärast jälgime ka omalt poolt pidevalt teekatte ja ilmastikuolusid ning jagame Tuule rakenduses ja sotsiaalmeedias nippe, kuidas turvalisemalt liigelda,” sõnab Tuule turundusspetsialist. Samas sõltub ohutus suurimal määral siiski sähkutajast endast. Ohutuks sähkutamiseks pea meeles neid nippe:

 • Sõida aeglasemalt
  Talvel on mõistlik sõidutempot pisut madalamal hoida, et vajadusel jõuaksid aegsasti reageerida. Ühtlasi väldi järske liigutusi ja kurve, eriti libedal pinnal.
 • Jälgi teekatte seisukorda
  Sähkutades hoia pilk järjekindlalt sõidurajal. Jäiste, lumiste või künklike kohtade peal aeglusta sõidutempot ja eriti jää puhul ole valmis ka sähku seljast ajutiselt maha tulema.
 • Kanna kiivrit
  Alati on targem olla ettevalmistunud kui pärast kahetseda. Lisaks kaitsefunktsioonile pakub kiiver ka lisasoojust sinu peale.
 • Kanna pimedal ajal helkurit
  Öisel ajal pimedatel tänavanurkadel võib autojuhil olla keeruline sähkutajat märgata. Kaitse end, tehes end nähtavaks.

Talvised sõidutingimused

Tuletame meelde, et tõuksiga tuleb sõita ka talviti kergliiklusrajal. Enamik kergliiklusteid on talviti soolatud ja lumevabad, ent kui sinu sihtpunktini viib hooldamata tee, tasub otsida alternatiivne tee või liigelda erilise tähelepanuga sõidutee ääres. Ja tõuksi parkides tuleb pidada silmas, et see lumekoristustehnikale ette ei jääks.

“Panustame ka omalt poolt kõnniteede ja jalgrattaradade lumevabadusse, tehes Tallinna linnaga koostööd,” sõnab Tuule turundusspetsialist Silvia Linnuste. Seetõttu võivad suuremate lumekoristustööde ajaks Tuule sähkud tänavatelt ajutiselt kaduda.

Ohutut sähkutamist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.