Turvaline tehnika

Millega töötavad profid: selline on päästjatele mõeldud superseljakott kogu vajaliku kraami kaasas kandmiseks

2568245287_dd2771b73b_o.jpg

Päästetöödel on nii mõnigi kord vaja kasutada erinevaid nööre või karabiine inimeste keerulistest kohtadest päästmiseks või raskelt ligipääsetavatesse kohtadesse pääsemiseks. Seega on oluline, et päästjad saaksid kaasas kanda kõike vajaminevat, nii nutikat, kui ka traditsioonilist. Siin on maailma kõige ägedam kott, mis peaks täitma need mõlemad ülesanded.

Tugev ning vett hülgav materjal

CMC Rescue Rigtech Pack187 dollarit maksev seljakott on valmistatud vetthülgavast ning vastupidavast nailonist, mis peaks kotil võimaldama vastu pidada suurtele raskustele. Näiteks kasutatakse antud materjali autode turvavööde valmistamiseks, seega tegu on vastupidava materjaliga, seega saavad päästealadel töötavad inimesed olla kindlad, et nende hinnaline varustus ei saa vigastada.

Seljakoti tagaküljel on üle õlgade käivad rihmad, mis on ka tavalistel seljakottidel, kuid suurte raskuste ning vastupidavuse ja kandmise stabiilsuse tõstmiseks on sel ka üle rinna käivad rihmad ning paksude pehmendustega kinnitus vöökoha piirkonnas, mis aitab hoida kotti kindlalt seljas ka keerulistel maastikel kandes.

Palju erinevaid taskuid

Koti suur taskute valik annab ka head võimalused asjade organiseerimiseks. Kaks sisemist võrguga kaetud taskut sobivad nööride ning muu hoiustamiseks, mida oleks vaja pidevaltkättesaadavana hoida.

Kaks välist küljetaskut on pehmendusega ning sobivad mitmeotstarbeliste esemete hoiustamiseks. Näiteks nöörimehhanismid, mida saab kasutada nii objektide alla laskmiseks kui üles tõmbamiseks.

Koti ülemises osas olevates taskutes on üle koti käiv kaitse, mis on hea koti peale tõmmata näiteks vihma ajal või ka mustuse vältimiseks. Samuti on nendes taskutes ruumi väiksemate esemete hoiustamiseks.

Rigtech Packi keskmises põhiosas on põhja külge kinnitatud ka aasad, mille külge on hea kinnitada karabiine, kinnitusi ning muud varustust.

Lisaks sellele on kõik koti erinevad taskud ning eriti just pehmendustega pooled sobilikud ka erinevat tehnika hoiustamiseks, mida pääste protsessis võib tarvis minna nagu GPS. Samuti sobivad taskud ka hästi näiteks Geeniuse hiljuti testitud CAT S60 soojuskaameraga nutitelefoni kasutamiseks, mis peaks tihti rasketes ning ka niisketes oludes olevale aktiivsele inimesele lausa täiuslik nutiseade olema. Telefoni termokaamera on CAT-i enda sõnul hea lahendus ka päästjatele, kuna sellega on võimalik pimedas hädasolijaid paremini näha.

Aitab nähtavana hoida

Väljastpoolt on kott varustatud ka erinevate nähtavuse parandamiseks mõeldud lahendustega. Selle välimine kiht on tehtud valgust peegeldavast materjalist, et tõsta nähtavust pimedas ning samuti on ülemise osa küljes kinnitused, kuhu külge saab panna helendavaid valguspulki või LED-tehnoloogial põhinevaid valgusallikaid.

Lisaks seljakotile pakub sarnast lahendust ka näiteks Rescue Northwest nimeline ettevõte, millel mõte on sisuliselt sama ning selleks on päästmiseks mõeldud varustuse organiseerimine.

Kogu komplekt on tootjate enda sõnul mõeldud selleks, et enda päästetöös köie abil laskuvad päästjad saaksid enda varustust hoida mugavalt ning organiseeritult. Selle koti abiga peaks kogu päästetööks kasutatav tehnika olema lihtsasti kättesaadav igas olukorras ning vajadusel on seda võimalik ka lihtsalt seljas pikemaid vahemaid transportida, kui näiteks õnnetuse koht on sõidukitega ligipääsmatu.

Lisaks päästevarustuse kandmisele saavad päästjad kotti ka turvaliselt paigutada kõik tehnikavidinad, mis neil kaasas on. Seega saavad nad keskenduda päästmisele, mitte ei pea muretsema, et nende varustus võib keerulistes oludes puruneda.

Avafoto: Jumper5392

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.