Veebimajutuse blogi

Chrome ja Firefox said lisandi, millega sünkroniseerida brausereid Windowsi seadmete vahel

Windows 10 sisaldab Timeline´i, mis aitab sünkroniseerida äppe ja rakendusi erinevate seadmete vahel, nii et saaksid teises seadmes jätkata sealt, kus eelmises pooleli jäid. Nüüd saab seda teha ka populaarsete brauseritega, ehkki natuke ümber nurga lahendusega.

Microsofti brauser Edge toetab Windows 10 Timeline´i ja kui avad mõne teise Windows 10-ga masina, siis on sealgi olemas kõik need seaded ning avatud aknad, mis eelmises masinaski. Saad teises arvutis jätkata sealt, kus pooleli jäid.

Windows 10 Timeline toetab aga ametlikult vaid Microsofti enda Edge´i brauserit, seega populaarsemate Chrome´i ja Firefoxiga seda samamoodi teha ei saanud.

Ei saa nüüdki, kuid mõlemale brauserile on välja tulnud laiendus, mis sünkroniseerib nende veebilehitsejate hetkeolukorra Windows 10 Timeline´iga. See on kasulik neile, kes kasutavad mitut Windowsiga masinat, näiteks laua- ja sülearvutit või töö- ja koduarvutit ning logivad neisse sisse sama Windowsi kontoga. Sel juhul sünkroniseerib vastava laiendiga brauser oma oleku teise arvutiga. Samuti saab lahtiolevat veebilehte saata teises arvutis avamiseks. Ajaloost näeb viimase 30 päeva jooksul külastatud veebilehti kõigist arvutitest, millel on Timeline ja millesse on sisse logitud sama Windowsi kontoga.

Laiendi saab Chrome´ile (ja Chromiumil põhinevatele brauseritele, näiteks Vivaldile) lisada siit ja Firefoxile siit. Selle autor on tarkvaraarendaja Dominic Maas.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.