Veebimajutuse blogi

Tahad näha, milline WordPress 5.0 välja näeb? See on nüüd allalaetav

Kauaoodatud WordPress 5.0, mille väljatulekut on mitmeid kordi edasi lükatud, on jõudnud avalikkuse ette esimese tööversiooniga. Igaüks, kes tahab proovida, kuidas järgmise põlvkonna sisuhaldus välja näeb, võib seda oma testkeskkonnas katsetada ja kui kõik toimub, ka töökeskkonda üles panna.

Muidugi on WordPress 5.0 paljuarmastatud ja -vihatud uue redaktori – Gutenbergiga, kuid soovijad saavad selle välja lülitada ja kasutada vanamoodsat tekstiredaktorit, mis on paigaldatav lisamoodulina. Samas peaks WordPress 5.0 testima ikkagi minimalistliku Gutenbergiga, millest oleme juba kirjutanud, et täielik ettekujutus saada, mismoodi tuleviku sisuhaldus välja näeb.

Gutenberg on plokipõhine tekstiredaktor, millega saab sisu lisada plokkidena – tekstiplokk on vaid üks valikutest. Valikus, mis avaneb iga ploki lõpus oleva lisamismärgi (+) alt, võib võtta veel näiteks pealkirja, tsitaadi, pildi, nimekirja, aga ka HTML-koodi vms. Gutenberg on ka eelmises, 4. põlvkonna WordPressis saadaval, kui installid vastava lisamooduli.

WordPress 5.0 uuendusi on muidugi lisaks veel, kui vaid uuele plokipõhisele tekstiredaktorile üleminek:

  • Kõik senised vaikimisi WordPressi teemad (Twenty Ten kuni Twenty Seventeen) on uuendatud Worpdress 5.0-ga ja Gutenbergiga ühilduvaks.
  • WordPress 5.0 toetab ametlikult PHP 7.3 versiooni.
  • Arendajad saavad lisada tõlgitavaid tekste otse JavaScripti koodi, kasutades uut JavaScript language pack´i. Seni oli WordPressil mitmekeelsus põhjalikult toetatud vaid PHP-s.

WordPress 5.0-le saad üle minna kahte moodi: kas kasutades lisamoodulit WordPress Beta Tester proovimiseks või alla laadides WordPressi lehelt (zip fail).

Kõige lihtsam on aga see mõne nupuvajutusega Veebimajutuse iseteeninduskeskkonnast paigaldada, kus on alati saadaval uusim stabiilne versioon, hetkel siis WordPress 5.0.1.

Telli omale ühe klikiga paigaldatav WordPressi leht siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.