VIDEO: Google Analytics, 3. osa. Paneme eesmärgid ehk Goals´id paika

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Oma kolmandas video-õpetuses räägib Priit Kallas Dreamgrow.ee-st, mis on Google Analyticsi kõige olulisem osa ehk eesmärgid – Goals.

Lihtsalt ja selgelt kokku võttes on Goal veebikülastaja tegevus, mis on veebiomaniku jaoks äriliselt oluline. See on näiteks ost e-poest, kontaktivormi täitmine, hinnapäring, uudiskirjaga liitumine, meililingi klõpsamine.

Vaata ka 1. osa ja 2. osa loengust.

Vajuta siia, kui soovid Google Analyticsit lähemalt tunduma õppida!

Goal ehk siht või eesmärk, kuhu tahad jõuda annab teada, millised külastajad kodulehel on valmis tehingut sooritama ja samuti annab see palju infot selle kohta, mis tegelikult sinu ettevõtte turunduses töötab ja mis mitte – millistest kanalitest jõutakse tehinguteni ja millistest mitte.

Teeme näidislehe, kus on veebovormis ainult üks väli, millele saab sisestada e-posti. Eesmärk on lihtne: koguda võimalikult palju külastajaid, kes sisestavad oma e-posti aadressi.

Kui veebivorm on täidetud ja saadetud, peaks inimene jõudma „Täname!“ lehele. Kõige lihtsam Goal ongi selle lehe külastuste mõõtmine.

Sellele lehele jõudnute puhul on teada, millisest kanalist nad on sinna jõudnud ja näiteks ka seda, milline reklaam on tulemuslikum.

Kuidas Goali administraatori vaates seadistada?

Administraatori vaates kolmas tulp ehk View Settings on see, mis peidab endas ka Goal´i osa.

Vajutame New Goal ja siis sellele nime, tüübi (meie näites Destination ehk sihtkoht) ja siis küsib Google selle lehe aadressi. Edasi võib sisestada ka ühe tehingu väärtuse.

Kui tehninguni jõudmiseks on mitmeid samme, näiteks mitu vormi sisestamist, siis saab järgmisena need etapid ka kõik kirja panna. Seda nimetatakse Funnel´iks. Tavalisel kontaktivormil, nagu meie näites, seda vaja ei lähe.

Kui Goal ehk siht on seatud, saab seda sisse-välja lülitada.

Kuidas kontrollida, kas see töötab?

Selleks, et teada saada, kas Goal töötab, tuleb minna tagasi Real Time vaatesse ja vaadata, kas midagi juhtub, kui eesmärgi täidame.

Alajaotuse Conversions all näeme, kas päringuid on tulnud. Katseks täidame vormi ja siis peakski see nähtav olema.

Veel võimalusi eesmärke mõõta

Alati ei pea eesmärk lõppema „Täname!“ lehega, kuigi see leht on turunduslikult väga väärtuslik.

Arendaja abiga saab ka muid asju seadistada, näiteks „Saada!“ nupule vajutamist, kuid siis on arendaja abi juba vaja.

Kui sa kasutad Google Analyticsit, aga Goalsid pole seadistatud, siis ei kasuta sa seda päris õigesti. Tee oma kontol Goalsid ära.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.