Kuidas oma e-maili postkastis kord majja lüüa?

Pole midagi tüütumat kui pidev võitlus rämpspostiga oma virtuaalses postkastis. Kui tunned, et selliste kirjade maht hakkab üle pea kasvama, siis siit leiad mõned head soovitused olukorra leevendamiseks

Ennetavad tegevused

Kõigepealt tasub alustada sellest, et vähendada võimalusi oma e-maili aadressi sattumiseks spämmerite kätte. Siin on mõned lihtsad reeglid, mis seda vältida aitavad.

Esiteks tasub alati kaaluda, kuhu ja kellele oma e-maili jagad. Mida kergekäelisemalt seda jagad, seda suurem on tõenäosus, et tulevikus hakkab ka sinu postkast uputama. Seega vali hoolikalt, millise teenuse jaoks või lehel oma e-posti aadressi jagad ning kas on hädavajalik.

Rämpsposti tulva alla jäämist aitab vältida ka korralik digihügieen. See tähendab, et oma paroole tuleks alati kaitsta, neid mitte jagada ning kindlustada, et need oleksid ka piisavalt keerulised lahti murdmiseks. Pole ka paha mõtte neid aeg-ajalt uuendada või kasutada kaheastmelist tuvastust, mis turvalisust veelgi lisab. Nende tegevustega saad vältida oma postkasti ülevõtmist või sattumist spämmerite meelevalda.

Võta aega spämmeritega tegelemiseks

Kõige lihtsam viis rämpspostiga tegelemiseks on seda ignoreerida. Mis on ka täiesti arusaadav, sest alati on paremaid viise oma aja kulutamiseks. Siiski tasuks taoliste kirjade juures veidi vaeva näha, sest ajapikku tasub see ennast ära ning kulutab aina vähem väärtuslikku aega.

Zone klientidel on näiteks võimalik kasutada tõhusat spämmifiltrit, mida annab vajadusel seadistada kas kangemaks või lahjemaks. Enamikel postkastidel on olemas eraldi nupp või kiirlink taolise tegevuse raporteerimiseks ning kokkuvõttes aitab see edasidi kirjade tulva sinu postkastis vähendada.

Samuti on heaks vahendiks ka rämpskirjade saatjate aadresside blokeerimine. Ka selle jaoks on tavaliselt olemas kiirkäsklus- või link, mille kaudu saad seda mugavalt teha. Näiteks Gmail võimaldab luua ka eraldi filtri, mis konkreetse aadressi kaudu tulevaid e-kirju edaspidi automaatselt kustutab. Samamoodi saab neid filtreid seadistada ka Zone’i enda webmail.ee keskkonnas.

Ka erinevate uudiskirjadega liitumine võib ühel hetkel väga koormavaks saada. Sellisel juhul tasub võtta ka selle jaoks eraldi aeg ning asjaga tegeleda. Õnneks on kaupmeeste poolt pakutava reklaamist loobumine tehtud suhteliselt lihtsaks. Selle jaoks tuleb ainult loobumise nuppu vajutada, mille leiab tavaliselt kirja lõpust.

Alusta uue e-posti aadressiga nullist

Mida teha aga siis, kui postkast spämmist üle ajab ja selle puhastamine näib lootusetuna? Alati on võimalik endale uus e-maili aadress luua ning puhtalt lehelt alustada. Värsket kontot on alati lihtsam algusest peale korras hoida kui vana puhastada.

Samuti tasub kaaluda ka alternatiivse e-maili kasutusele võtmist. Eriti olukordades, kus sa pole pakutavas teenuses kindel. Lisa-aadress võimaldab liituda ka erinevate uudiskirjadega, mis ei koorma sinu peamist e-posti kontot ning vähendab ka reklaamide hulka.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.