Millised on parimad veebilehitsejad?

Veebilehitseja on üks tore vidin, mis käib meiega päevast päeva kaasas, aga millele keegi suurt tähelepanu ei pööra. See lihtsalt on ja aitab meil ära teha väga palju päevaseid toiminguid. 

Tõenäoliselt teavad kõik kasutajad peast nimetada vähemalt ühte veebibrauserit, aga valik on tegelikult oluliselt suurem. Millele tasuks veebilehitseja valimisel tähelepanu pöörata?

Chrome

Google’i veebilehitseja on omasuguste seas ilma vähimagi kahtluseta üks populaarsemaid. Veebibrauserite üheks tähtsamaks omaduseks peetakse kiirust lehtede avamisel – erinevates testides on Chrome siin tihtilugu esikohti noppinud või saavutanud sellele lähedase positsiooni.

Chrome sobib hästi neile, kes kasutavad igapäevaselt Google’i teenuseid ning ajavad internetis asju mitmel platvormil. Viimase puhul on kasu selles, et kõik oma kasutajaprofiili andmed saab lihtsa vaevaga teistele seadmetele üle viia ning neid andmeid edaspidi omavahel sünkroonis hoida.

Miinusena vajab Chrome toimetamiseks suurt mäluhulka, mis võib probleemiks olla just vanematel arvutitel. Samuti kogub veebilehitseja päris suurel hulgal kasutajate andmeid, mis võib mõne jaoks olla liialt suur turvarisk.

Mozilla Firefox

Vastupidiselt Chrome’ile on Firefoxi suurimaks tugevuseks just turvalisus. Sinna on sisse ehitatud mitmeid funktsioone, mis aitavad kaitsta näiteks nuhkvara eest, takistavad hüpikakende avanemist ning salvestavad veebilehtede sisselogimise andmeid lokaalselt.

Kõige selle tulemusena kannatab aga Firefoxi kiirus – neil, kelle jaoks on see kriteerium tähtsal kohal, võiksid kaaluda Chrome’i või Microsoft Edge’i.

Mozilla Firefox on saadaval eri platvormidel nii arvutites kui ka nutitelefonides.

Microsoft Edge

Tegu on Microsofti uue veebilehitsejaga, mis toodi turule asendamaks kurikuulsat Internet Explorerit. Kuigi ka selle algus oli konarlik, läbis Edge mõned aastad tagasi totaalse muutuse ning on nüüd igati mõistlik valik eriti neile, kes kasutavad Windowsi operatsioonisüsteemi.

Microsoft Edge pakub kiiruse osas konkurentsi kõige kiirematele veebilehitsejatele ning sarnaselt Chrome’ile on võimalik oma andmeid eri platvormidel sünkroniseerida. Edge’i saab lisaks Windowsile kasutada ka macOS-il ning mobiilis.

Apple Safari

Safari veebilehitseja on mõeldud Maci kasutajatele ning muudel platvormidel, näiteks Windowsil, seda kasutada ei saagi. Apple’i arvutite, tahvlite ja nutitelefonide kasutajatele on see aga hea valik, sest tegu on kiire ja asjaliku veebilehitsejaga.

Oma kasutajaandmed saab kõigi seadmete vahel sünkroniseerida, kuid miinusena ei saa seda kasutada teistel platvormidel. Plussidena saab Safari puhul välja tuua minimaalse mälu kasutuse ning võimaluse kasutada Chrome’i laiendusi, mida on saadaval väga suurel hulgal. 

Opera

Opera sobib hästi neile, kes kasutavad palju sotsiaalmeediaplatvorme ning VPN-i. Esimese jaoks on veebilehitsejasse sisse ehitatud kiirlingid ligipääsuks populaarsematele suhtluskanalitele (Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram). 

Unikaalse lahendusena pakub Opera nii tasulist kui ka tasuta VPN-teenust. Samuti on tegu piisavalt kiire veebilehitsejaga, mis on saadaval nii mobiilsetele platvormidele kui ka Windowsile ja macOS-ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.