Zone'i blogi

WordPress kaalub Internet Exploreri toe kaotamist

Maailma üks populaarsemaid sisuhaldusplatvorme WordPress kaalub Internet Explorer 11-ne toe kaotamist, kuna brauserit kasutavad ainult väike osa inimestest. 

Nimelt tegi WordPress kindlaks, et kõigest alla 1% inimestest kasutab Internet Explorer 11 brauserit. Arvu kindlaks määramiseks kasutati kolme erineva saidi statistikat: StatCounter GlobalStats (0,79%), W3 Counter (1,2%) ja WordPress.com (0,46%).

Need brauseri kasutusnumbrid on üsnagi sarnased sellele, kui WordPress loobus Internet Explorer 8, 9 ja 10 toest 2017. aastal. 

Kuna kasutajate arv on võrdlemisi väike ning brauseri ülalpidamiskulud on suured, kavatseb WordPress peagi loobuda ka Exploreri 11 toest. 

Toetuse kaotamise plaanide sõnastamiseks palub WordPress kasutajatel ja organisatsioonidel, kes endiselt kasutavad Internet Explorer brauserit, anda hiljemalt 18. märtsiks neile tagasisidet.

Kuid mitte ainult WordPress ei kavatse loobuda brauserist. Mullu augustis teatas ka suurettevõte Microsoft, et nad ei toeta enam Microsoft Teamsi veebirakenduses Internet Explorerit. Lisaks alates tänavu 17. augustist ei toeta ka Microsoft 365 enam brauserit. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.