Zone'i blogi

WordPress tõmbas järgmise suurema uuenduse mahtu väiksemaks

Foto:Shutterstock.

Sisuloomesüsteemi WordPress arendajad teatasid hiljuti, et detsembris saabuma pidanud uuendus 5.6 lükatakse aeglustunud arendustöö tõttu osaliselt edasi, vahendab Search Engine Journal.

Nimelt oli WordPressil plaanis nii Gutenberg 9.1 töölauale kui ka WordPress 5.6 integreerida uus navigeerimismenüü Navigation Screen. Hangunud töö tõttu otsustati aga hoopis keskenduda Gutenbergi vidinaekraani Widgets Screen funktsionaalsuse parendamisele.

Mõlemad lahendused on väga tähtsad, sest ilma korraliku navigeerimismenüüta võib Gutenbergi kasutajaliides tunduda poolikuna.

Gutenberg on WordPressi alla kuulav projekt, mille eesmärgiks on moderniseerida tänapäeva veebilehtede ehitamist. Süsteem kasutab nn drag and drop tüüpi kasutajaliidest.

Küll aga pole Gutenberg kunagi täielikult valmis saanud, see on siiani pidevas arenduses. Tervik valmib tükkhaaval, ent nüüd on tähtsa uuenduse tõttu selle loomine taas edasi lükatud.

Algselt pidi uuendus välja veerema juba septembri alguseks. Vidinaekraani tähtsuses ei saa muidugi kahelda, sest see on samuti äärmiselt kriitiline funktsioon tuhandetele väljaannetele ja sisuloojatele, kes WordPressi-Gutenbergi kasutavad.

Ühtlasi teatas WordPress hiljuti, et küsivad vabatahtlike abi uue vidinaekraani katsetamiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.