Apple

Apple tegeleb väga aktiivselt liitreaalsuse arendamisega ja loodab sellest järgmist maailma vallutavat toodet

tim_cook_apple_iphone_tehas.jpg
Apple'i tegevjuht Tim Cook iPhone'e tootvas Foxconni tehases Hiinas. Foto: Twitter (Tim Cook)

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Sellest ajast saadik, mil Tim Cookist sai Apple’i tegevjuht, ei ole Apple turule toonud ühtegi väga revolutsioonilist toodet. Tuginedes mitmetele usaldusväärsetele allikatele peaks see peagi muutuma tänu liitreaalsusele (AR), kirjutab Bloomberg.

Bloombergi andmetel on Apple loonud spetsiaalse osakonna, mis töötab erinevate liitreaalsuse lahenduste kallal. Osakonna juhiks määrati Mike Rockwell, kes varem juhtis Dolbys riistvaraosakonda. Lisaks oli ta seotud ka AR-prillide arendamisega ettevõttes Meta.

Apple on palganud ka hulga insenere, kes on töötanud Oculuse ja HoloLensi arendamise kallal ning isegi eriefektide spetsialiste Hollywoodi filmitööstusest. Tim Cook ei ole teinud sellest saladust, et tal on suur huvi AR-toodete vastu.

Allikate info kohaselt töötab Apple õhukeste AR-prillide ning muude toodete kallal, kuid esmalt liidetakse AR-funktsionaalsus iPhone’i külge. Kuigi Apple’i puhul on ennegi räägitud uutest tootekategooriatest, mis pakuvad neile huvi, siis väidetavalt on ettevõtte AR-toodete arendusega jõudnud juba nii kaugele, et peagi võib neid poelettidelt leida.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses