Apple

Teadlased tunnevad muret juhtmevabade kõrvaklappide ohutuse üle

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

250 teadlast 40 erinevast riigist on on andnud oma allkirja petitsioonile, millega soovitakse tähelepanu pöörata juhtmevabadest seadmetest tekkiva radiatsiooni ohule.

Daily Mail vahendab, et teadlased on mures juhtmevabade seadmete kasutamisel tekkiva elektromagnetilise kiirguse kahjuliku mõju osas inimese ajule. Kuigi kindlaid tõendeid pole, kardetakse, et selle suur hulk võib soodustada vähi teket.

Eriti ohtlikuks peetakse klappe, mis on kõrvasisesed nagu Apple juhtmevabad AirPods klapid. Teadlastele teeb lisaks muret ka Bluetooth ühenduse mõju kuulmekanalisse käivate seadmete puhul, kuna need on eriti lähedal inimese ajule.

Konkreetseid uuringuid, mis selliste seadmete mõju ulatust inimese tervisele hindaks, pole aga tehtud, seega ei ole keegi veel kindel, kas oht ka tegelikult olemas on.

Üks petitsiooni allakirjutanutest, professor Joel Moskowitz California ülikoolist hoiatab, et AirPodsi laadsete klappidega, mis on mõlemas kõrvas ning tänu millele levivad nende vahelised elektromagnetlained otse läbi inimese aju, võivad omada potensiaalset kahjulikku mõju.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.