5 märkmerakendust, mida saab kasutada pea igal platvormil

Kuigi märkmete tegemiseks mõeldud rakendusi leidub igal platvormil külluses, on vähesed neist sellised, mille sisu saab sünkroniseerida ja täiendada nii Androidi kui iOS telefonis või Maci ja Windowsiga arvutis. Siit nimekirjast leiad just sellised variandid.

Google Keep

Google’i enda poolt loodud märkmerakendus on olnud turul juba pikka aega ning paistab eelkõige silma oma lihtsuse poolest. Märkmetele saab lisada pilte ja linke, kuid teksti eraldi alla joonimise või paksu kirjaga esile tõsta ei saa.

Küll aga on võimalik sissekandeid eristada värvitoonidega ning lisada ka erinevaid taustapilte. Rakendus on eraldi saadaval nii Play poes kui ka iOS-il. Macil ja Windowsil enam eraldi rakendust alla ei saa laadida, kuid õnneks on võimalik see avada veebilehitseja vahendusel.

Simplenote

Tõenäoliselt kõige lihtsam ja minimalistlikum valik kogu nimekirjas. Märkemete eristamiseks või esiletõstmiseks mingeid lisatööristu pole (alla joonimisi, paksu kirja, värvitoone). Võimalik on tähtsamad kanded kõige ette kinnitada, vaikimisi reastatakse need tegemise järgi.

Simplenote kõige suurem pluss on see, et igal platvormil (Android, iOS, MacOS, Windows, Linux) on olemas eraldi rakendus.

Notion

Üldjoontes lihtne rakendus, mis aga võimaldab veidi ilmekamalt märkmeid lisada. Päistesse saab eraldi lisada fotosid ning vajadusel märkemete sees koostada nimekirju. Boonusena on võimalik ühe märkme sisse luua ka alamlehti. Samuti saab muuta joondust ning kannetes kuvada pilte.

Notion on tasuta saadaval eraldi rakendusena Androidil, iOS, MacOS ja Windowsi platvormil.

Evernote

Ükski selline pingerida ei pääse Evernote mainimisest, sest tegu on on võimaluste poolest ühe märkmerakenduste maailma kroonimata kuningaga.

Siit leiad kõikvõimalikud viisid märkmete tegemiseks, teksti esiletoomiseks ja interaktiivseks muutmiseks. Lisaks on võimalik siduda Evernote’iga ka teisi rakendusi.

Rakendus on hea, aga kõigi funktsioonide kasutamiseks tuleb kasutada tasulist lahendust. Saadaval on see Androidil, iOS, MacOS ja Windowsi seadmetel eraldi rakendusena.

Microsoft OneNote

Microsofti vastulöök Evernote’ile on OneNote, mis annab kasutaja käsutusse väga võimeka lahenduse. Sisuliselt saab sellega olla pea sama paindlik, kuid ilma igakuiste makseteta. Sisu lisamine on intuitiivne ning OneNote tunneb automaatselt sinna lisatud sisu ära. Samuti on olemas kõikvõimalikud teksti rõhutamise ja struktureerimise vahendid.

OneNote on saadaval arvutis – Windowsi ja Maci peal ning telefonis – Androidil ja iOS seadmetel eraldi rakendusena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.