Hea nipp

Jõulukalender, 24. päev: kuidas enda kodu lihtsate vahenditega nutikamaks muuta?

pexels-photo_4.jpg

Rubriiki toetab

Erinevad nutikodu lahendused on saanud viimasel ajal palju tähelepanu. Nutikaid lahendusi on olemas sisuliselt kõigeks, kuid nii mõnigi neist on üsnagi kulukas. Siiski on olemas ka taskukohasemaid variante, millega enda kodu väheke tehnoloogiasõbralikuks teha.

Kontrolli valgust

Erinevad nutipirnid on ilmselt kõige tavapärasem ja ka odav viis, kuidas enda kodu nutikaks ning nutitelefonist kontrollitavaks muuta. Lahendusi pakuvad erinevad firmad alates Philipsi Hue nutipirnidest ning lõpetades ka Geeniuse testi läbinud Xiaomi nutipirniga. Seega saab kergelt enda tuled nutitelefonist eredamaks või tumedamaks sättida. Samuti lubavad paljud lahendused meeleolu loomiseks muuta ka värve.

USB-pistikud

Tänapäeval on erinevaid USB kaudu laetavaid seadmeid meil palju. Alates nutitelefonidest endist, lõpetades erinevate juhtmevabade hiirte, klaviatuuride, tahvelarvutite või aktiivsusmonitoridega. Samas ei ole kõige mugavam lahendus enda arvuti USB-pesad juhtmetest umbe toppida. Selleks tasub endale muretseda USB-adapter tavalise seinapistiku jaoks. Seega saab näiteks kööki panna laadima enda tahvli ning sealt hommikuste pannkookide kõrvale mõnda head podcasti kuulata.

Vana nutitelefon

Kui on plaan endale lähitulevikus uus nutitelefon muretseda, siis ei maksa kiirustada vana ära viskamisega. Lahendusi, mida ühe nutitelefoniga luua saab on palju. Pane see näiteks mõne telefonihoidja peale kööki ning nüüd on seal konstantne lahendus, mida saab kasutada nii lihtsalt Google’ist vajaliku informatsiooni otsimiseks või hoopis muusika ja podcastide-mängijana. Samuti on võimalik seda kasutada näiteks kodukootud turvakaamerana.

Wifi võrgu laiendaja

Halb internetiühendus on kohutav. See on aga täiesti reaalseks probleemiks näiteks suuremates majades, kus seinad ruuteri ning kaugemal asuvate ruumide vahel muudavad ühenduse paratamatult üsna kehvaks. Selle jaoks on aga heaks lahenduseks wifi-võrgu laiendaja, mille saab lihtsalt halva ühendusega toa seina pista ning internetiühendust tunduvalt parandada. Ühendus pole küll sama hea, kui ruuteri kõrval, aga tunduvalt parem kindlasti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.