Hea nipp

Kuidas vanast nutitelefonist koju turvakaamera meisterdada?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Enda koju juhtmevaba turvakaamerate võrgu paigaldamine ei ole tänapäeval enam midagi erilist. Piisab, kui soetada lihtsalt ports juhtmevabasid kaameraid. Need on aga üsna kulukad. Tegelikult saab turvakaameraks vajadusel muuta ka enda vana nutitelefoni.

Kõigepealt on vaja telefoni

Neid leidub ilmselt nii mõnelgi. Kui endal pole, võib sõbra poole pöörduda. Inimesi, kes on mõneenda vana iPhone’i uuema vastu vahetanud ning vana lihtsalt sahtlisse ootama jätnud, leidub tutvusringkondades ilmselt küllaga.

Seejärel on vaja rakendust

Kõige raskem osa nutitelefonist veebikaamera valmistamise juures on õige rakenduse leidmine. Probleemne on see, et väga vanade "nutitelefonide"jaoks ei pruugi õiget rakendust ollagi, isegi kui kaamera on seadmel olemas. Üldiselt on nii, et kui seadmel on võimekus ennast wifi võrku ühendada, siis on see võimalik kaameraks muuta. Siit artiklist leiab, milline rakendus millise telefoni jaoks ilmselt kõige paremini sobib.

Üles seadmine

Seejärel on vaja kogu kaadervärk püsti panna. Näiteks kui kasutada tuntud Androidi rakendust, siis tuleks endale tõmmata IP Webcam rakendus. Seejärel tuleb rakendus käivitada ja klikata kohale kirjaga "Start Server". Telefoni poole pealt peakski asi paigas olema. Tähelepanu tasub pöörata sättele "prevent going to sleep". See peaks olema aktiveeritud, et videovoog ei katkeks. Seade tuleb loomulikult varustada ka vooluga, nagu iga teine elektriseade. Siiski tasub tähele panna asjaolu, et kui telefon on pidevalt juhtmega ühendatud, võib see õige pea seadme aku lõplikult rikkuda.

Järgmiseks on tarvis seada üles koht, kust videot vaadata. Selleks on parim variant kasutada enda arvutit. Arvutisse tuleks paigaldada programm Webcam Watcher. Seda on lihtne üles seada. Peale programmi käivitamist tuleb klikata ühe kuuest kaameraikooni peale ning täita vajalikud lahtrid informatsiooniga, mida saab IP Webcam telefonirakendusest.

Nutitelefoni võib idee poolest paigaldada kuhu iganes enda kodus. Oluline on lihtsalt see, et kodune wifi võrk ulataks selleni.

Kasutada mõistlikult

Täpselt nii lihtne ongi. Nüüd on sul kodus hea viis toimuva jälgimiseks. Kaameraid paigaldades soovitame silmas pidada ka majas elavate inimeste privaatsuse küsimust, seega igale poole neid ehk tarvis ei ole. Kui aga on küsimus kodu turvalisuses, siis turvakaamera paigaldamine on hea viis mure lahendamiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.