AlphaBlues tahab klienditeeninduse juturobotite abil uuele tasemele viia

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Vasakul Hendrik Luuk, paremal Indrek Vainu

Sel nädalal tutvustab oma suurt ideed automatiseeritud juturoboteid loov ning hiljuti NVIDIA huviorbiiti sattunud Eesti idufirma AlphaBlues. Asjast rääkis ettevõtte kaasasutaja Indrek Vainu.

Mis on teie suur idee?

Eesmärk on klienditeenindus automatiseerida chatbotide ehk juturobotite abil. See tähendab, et kui inimene pöördub läbi chati firma poole küsimusega, siis temale vastab robot, kes oskab inimesest aru saada ja teda ka reaalselt aidata.

Millist reaalset kasu oma klientidele pakute?

Meie klientideks on firmad, kellel on suur klienditeenindusmaht. Võimaldame neil inimeste küsimustele chatis koheselt vastata, 24/7, ning väärtuslikku inimtööjõudu suunata keerulisemate klienditeenindusprobleemide lahendamiseks.

Ehk chatbot suudab vastata ära lihtsamad toodet või teenust puudutavad küsimused ning klienditeenindajad ei pea oma aega nende vastamise peale kulutama.

Keda näete konkurentidena?

Chati automatiseerimine võimaldab inimestele saada mugavat ja kiiret vastust oma küsimustele ning näeme, et chati osakaal klienditeeninduses, mis muidu on olnud peamiselt telefoni ja e-posti pärusmaa, kasvab.

Eelkõige on see seotud erinevate sõnumirakenduste kasvuga, nagu WhatsApp või Messenger, ja inimesed ootavad, et vestluse kaudu oleks võimalik ettevõtetega suhelda. Konkurentideks on üheltpoolt olemasolevad telefonide automaatvastamissüsteemid ning teisalt chatboti firmad Euroopast ja Ameerikast.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Ettevõttes on ühendatud väga head müügi ja tehnilised oskused. Indrek Vainu on Harvardi haridusega ettevõtja, kellel on kogemust tehniliste toodete ja tiimide juhtimisel.

Hendrik Luuk on neuroteaduste doktorikraadiga ja keskendub närvivõrkude ja tehisintellekti ehitamisele. Ettevõtte valiti kevadel TOP15 Põhjamaade startupiks.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Firma on omanike poolt finantseeritud, välisinvestoreid veel kaasanud ei ole.

Millega te raha hakkate teenima?

Müüme juba praegu edukalt oma toodet –  klienditeeninduse chati automatiseerimislahendust – ning see on erinevate klientide juures juba tööle rakendatud.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meil on juba maksvad kliendid ning näeme, et huvi toote vastu aina kasvab. Turul huvi on. Oleme väga tugevasti panustanud meie tootes tehisintellekti arendamisse. Just sellesse, kuidas algoritmid inimese tekstist tema soovist ja mõttest aru saavad.

Läbi intensiivse müügitegevuse nii Eestis kui välisriikides, oleme jõudnud positsiooni, kus oma valdkonnas meid teatakse ning suudame sarnaste väliskonkurentidega hästi sammu pidada.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Iga firma vajab kasvamiseks ühe rohkem kliente ja see on ka see, mille suunas hetkel tegeleme.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Eesmärgiks on suuremate rahvusvaheliste klientide saamine ning meie tootes semantilise ontoloogia rakendamine, et tehisintellekti (AI) veel täpsemaks teha. Selles vallas oleme juba teinud koostööd NVIDIAga, kes on maailma üks suurimaid AI-firmasid.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.